Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A vérvétel tényleg egészségtelen?

A vérvétel tényleg egészségtelen?

Figyelt kérdés
Most találtam egy írást, amiben bizonyos Anthony William hosszan ecseteli, milyen rossz a szervezetünknek már egy sima vérvétel is, mennyire gyengíti az immunrendszert. Alatta pedig sokan helyeselnek neki. 😮

2021. ápr. 19. 13:01
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Nekem azt tanították, hogy nem szégyen kérdezni, ha valaki nem tud valamit. Sőt, inkább kérdezzen vki butaságot, mert akkor legalább vki, aki többet tud a témáról, az felvilágosíthatja. Igen, fiatal vagyok, és nem vagyok képbe a témával kapcsolatban. De legalább nyitott vagyok a tudásra, nem úgy mint sokan a korosztályomból, akik inkább maradnak a tudatlanságban, meg a "kit érdekel, mindent leszarok" hozzáállásban.

Am meg azért is tettem fel a kérdést, mert láttam mennyien isszák a szavait ennek az embernek, és követik az életmód tanácsait, és érdekelt, h ebben a témában igaza lehet-e. Vagy mért állítják annyian hogy így van ez, és egészségtelen.

2021. ápr. 19. 14:29
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, jó kérdezni.
2021. ápr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
44%
A bélflóra neked is az agyadra fog menni, kedves 10-es. Nem adok három évet, és a csapból is ez fog folyni. Épp a minap már gyógyszerreklám kapcsán is láttam emlegetni. Pedig ha a gyógyszerlobbi is megemlít valamit, az már a vég kezdete.
2021. ápr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
72%

A minap?

Évek óta folyamatosak a kül. probiotikum-reklámok, kicsit lekéstél.

El kell keserítselek:

nem, attól, hogy te valamiről, amit semmi nem igazol, ellenben minden ténynek és bizonyítéknak ellentmond, elhiszed, hogy igaz, nem lesz az:) Tehát egyik konteód sem, amiben hiszel, gyógyszerlobbi, minden létezőért felelős bélflóra, laposföld, stb.

2021. ápr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
78%
11: persze, hasznos dolog kérdezni - de meg kell tanulnod, hogy a neten olvasott dolgokat maximális szkepticizmussal kezeld! Elsősorban: forráskritika! Nézd meg, milyen weboldalon jelenik meg... Azt már tizenévesen is lehet látni, ha valami tök fura, amatőr weboldal... Vagy rákeresel az illető személyre, és elolvasol róla sokfélét.... NAgyon hamar rá fogsz találni olyan weboldalakra, ahol lerántják a leplet az effajta áltudomány-propagálókról!
2021. ápr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a kérdezés hasznos dolog,

de azért ha elolvasod a blikkben, hogy Pistike feltámadt, nem feltétlenül kell ilyen komolyan venni. Szóval érted:)

De igazad van, inkább kérdezz, ha nem vagy biztos benne.

Amúgy rákerestem: egyik könyvének a címe "Gyógyító médium",

egy másiknak "A csodatévő zeller"...

Valami ezós, félőrült csóka. Vagy egy rafinált szélhámos, sosem lehet tudni, hogy direkt csinálják-e az ilyenek.

2021. ápr. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
61%

Kedves 14-es!

Elnézésedet kérem, hogy 12 év kihagyás után is csak nagy ritkán kapcsolom be a Tv-, és így nem vagyok tisztában a reklámok tartalmával. Mindazonáltal ne a probiotikum reklámra gondoltam,, mert az már boldogult Tv-néző koromban is létezett.

Ugyancsak elnézésedet kérem, amiért hiszek a gyógyszerlobbi létezésében. Nem összeesküvéselmélet ez rézszemről, hiszen a gyógyszeripar, mint a neve is mutatja; ipar. Az a dolga, hogy gyártsa és eladja a termékeit. Nekünk vásárlóknak meg az a dolgunk hogy megválogassuk, mit veszünk meg. Nem ellenünk szövetkezett tehát, egyszerűen csak teszi a dolgát. Mindazonáltal az elmúlt 60+ évben elég sok furcsasága volt, ami okot adott, hogy sanda szemmel nézzek (fel?) rá.

Bélflóra. Nos, meglehetősen pökhendi világnézet tagadni valaminek a létezését pusztán azért, mert a te látókörödbe (melynek szélességét nem az én tisztem megítélni) még nem kerültek be bizonyos információk. Garantálom, hogy ez nem fog így maradni!

Laposföld. Nem tudom hogy kerül ez ide, gyanítom, hogy a kamaszok eltúlzó, hibás érveléséról van szó. Bár meg kell, hogy mondjam, miután nyugdíjas éveimre Kalocsa környékére költöztem, ott meglehetősen lapos földem van.

És végezetül egy kérés. Előbb azonban vegyük sorra a lehetőségeket. Tegyük fel, hogy nincs igazam, tegyük fel, hogy valamit nem jól tudok, és kérdező elhiszi, amit mondok. Mi kára származna belőle, ha pár évig az ember természetes táplálékát fogyasztaná? Semmi! Mos tegyük el, hogy te tévedsz, s kérdező rád hallgatva tovább folytatja eddigi életmódját. Abból származhat kára? Igen. Szóval a kérésem, hogy ha már névtelenül válaszolgatsz, és lekonteózol tudományos tényeket, olyan témakörben tedd ezt, ahol nem okozol kárt senkinek.

Köszönöm.

2021. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Nos, meglehetősen pökhendi világnézet tagadni valaminek a létezését pusztán azért, mert a te látókörödbe (melynek szélességét nem az én tisztem megítélni) még nem kerültek be bizonyos információk."

"lekonteózol tudományos tényeket,"

Semmit nem tagadok ilyen okból. Soha nem konteóztam le tudományos tényeket. Azt tagadom, és konteózom le, amit te jobb esetben szimplán bizonyítatlanul, rosszabb esetben egyenesen rengeteg cáfoló tudományos bizonyíték ellenében is állítasz.

Pl. a bélflórás agymenéseid jó része. Persze fontos terület, sok mindenért felel a bélflóra, természetesen nem a bizonyított tényekre gondolok vele kapcsolatban, de hát te nem is azokat terjeszted, hanem az ilyen-olyan helyekről összeszedett hülyeségeket.

"Ugyancsak elnézésedet kérem, amiért hiszek a gyógyszerlobbi létezésében"

Sehol nem állítottam, hogy nem létezik. Pusztán a különböző engedélyeztetési eljárások és tudományos hatásossági és biztonságossági kísérletek, tesztek miatt bármilyen, hasonló kontextusban való emlegetése (pl. jaj, a gyógyszerlobbi miatt nincs ez a gyógyszer, vagy miatta van, pedig nem kéne) ostobaság.

"Tegyük fel, hogy nincs igazam, tegyük fel, hogy valamit nem jól tudok, és kérdező elhiszi, amit mondok. Mi kára származna belőle, ha pár évig az ember természetes táplálékát fogyasztaná"

Nem tudom, hogy ez hogy jön ide, de semmi.

Abból viszont nagyon sok, ha valamely téves állításodat elhiszi,

és mondjuk nem kezelteti magát megfelelően, nem veszi be az antibiotikumát, amikor szüksége van rá.

Mivel én sosem folytattam életmódtanácsadást ezen az oldalon, abból sem származik kára, ha rám hallgat. Persze ha nem szó szerint veszi a nem létező betűimet, és emiatt nem eszik semmit.

"olyan témakörben tedd ezt, ahol nem okozol kárt senkinek."

Ezt valóban meg kéne fogadnod.

Esetleg az ezóban nyomathatod ezt, ott nem zavar senkit.

2021. ápr. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!