Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valaki segítene értelmezni,...

Valaki segítene értelmezni, elemezni a vérvétel eredményemet?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


Mit jelezhetnek a piros értékek? Különösen a neutrofil granulocita % ijeszt meg.



2021. ápr. 21. 00:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Krónikus vagy heveny akut gyulladás van a szervezetedben. A neurofil granulocita bakteriális eredetűre utal, a magas limfocita vírusos fertőzésre, a magas monocita daganatos vagy autoimmun betegségre, a magas Eozinofil granulocita pedig valamilyen parazita fertőzésre, férgességre utal. Mi volt a oka amiért kérték ezt a vérképet, mik a tünetek? Mert ez alapján valami krónikus lappangó súlyosabb betegseged van. Sajnos ezek magától nem szoktak megemelkedni, ezek összességében fehérvérsejtek, mindegyik más fertőzés ellen védekezik. Az eozinofil akkor szokott még megemelkedni, ha valamilyen allergiája van az embernek, de ha nincs semmilyen allergiád, akkor nagyon nagy eséllyel valamilyen parazita fertőzésed van. Bár gyanús hogy mivel az összes többi is magas, valamilyen daganat vagy autoimmun is kialakult már. Sajnos ezek a dolgok egyébként kéz a kézben járnak. Egy súlyos valamilyen baktérium/vírus/egysejtű/féreg által kiváltott gyulladás egy idő után ha nincs kezelve szövődményeket is okozhat, pl rákos, daganatos elváltozásokat. Most amiket itt leírtam borzasztóan hangzanak, de tényleg nem ijesztgetni akarlak, de sajnos ezek hogy az összes magas 100% hogy valami baj van a háttérben, úgyhogy nem szabad elsiklani felette. Úgyhogy minél hamarabb vedd fel az orvosoddal a kapcsolatot, és mindenképp menj el további vizsgálatokra.
2021. ápr. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez egy post covid labor volt, amit saját magam csináltattam kíváncsiságképpen. (A betegségen enyhe tünetekkel átestem hónapokkal ezelőtt, antitestem már nincsen) Nincsenek tüneteim, ami indokolta volna.
2021. ápr. 21. 07:42
 3/11 A kérdező kommentje:

1 hónapja voltam kardiológián, ott minden rendben volt. Nőgyógyászaton is voltam, PCO-om van, de fogamzásgátlót szedek rá. Fül-orr-gégészeten is voltam idén, ott is rendben találtak mindent.

Nem tudom, hogy mi lehet a baj.

2021. ápr. 21. 07:45
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is hasonló a vérképem, csak valamivel kevesebb érték tér el a normál tartománytól. Nekem a háziorvos kérte szintén post-covid miatt. Majd pénteken kell mennem hozzá.
2021. ápr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy azért annyira nincs komoly baj! :( 20 éves vagyok és nem igazán vannak tüneteim.
2021. ápr. 21. 09:54
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Én 22... menj el a háziorvosodhoz ő értelmezi majd a leletedet. Önmagában kiragadott értékekből nem lehet megmondani, hogy mi a bajod.

Engem elküldött még pulmonológiai szakvizsgálatra, mellkas rtg-re, szív uh-ra.

2021. ápr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Persze vizsgalat kell, de mivel irtad, post-covid, nem csodalkoznek, ha par honap mulva sokkal jobb iranyba tolodnanak ezek az ertekek. A covid elkepeszto dolgokat tud okozni az egesz testben, remelem, csak emiatt csunya a leleted.
2021. ápr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

1-es, ne ijesztgesd szegényt!!!

Amit írtál, néhány ponton megállja a helyét, de sok tévedést tartalmaz, és minimálisan igaz az ő laborjára!


Kérdező: nincs krónikus gyulladás a szervezetedben (legalábbis a laborod alapján), erre a "C-reaktív protein ultraszenzitív" teljesen normális értéke utal elsősorban. Gyulladásra az utalna, ha ez az érték magas lenne, valamint a fehérvérsejtszám és a neutrofil granulocita értékek is magasak lennének, de neked ezek épphogy alacsonyak.

A fehérvérsejtjeid közül egyedül ez, a neutrofil granulocita kóros (alacsony) a többi normális, a zöld tartományban van. (Azokat nézd, azt az ötöt, a "HEMOSZTÁZIS" cím felett, amik után "#" jel van.)

A magas %-os értékek (ugyanezek, csak "%" jellel utánuk) valójában az alacsony "neutrofil granulocita #" értékből adódnak. Az a lényeg, hogy a #-os értékek legyenek jók.


Valójában vérszegény vagy egy kicsit (alacsony vörösvérsejtszám és hemoglobin), de csak minimálisan.


Összességében ez nem egy ijesztő laboreredmény, de pár szokatlan értéket tartalmaz (ez is mutatja, hogy a COVID milyen furán ismeretlen betegség) amit érdemes lenne pár hét múlva kontrollálni.

Ha a kóros értékek javulnak, akkor rendben. Ha rossz irányba változnak, azt mindenképpen érdemes kivizsgáltatni.

Szokatlan értéknek tartom:

neutrofil granulocita #: 1,61

karbamid: 2,1

Valamint a 60-as ferritin, 94-es MCV és 121-es hemoglobin, 4,0-es vörösvértestszám kombinációját (ez utóbbiakat a korod és nemed miatt).

Ezeket én a COVID számlájára írnám, mert 20 évesen nem gondolnám, hogy bármi krónikus betegséged lenne. Viszont, ha már hónapok teltek el, igaziból normalizálódhatott volna a laborod.

Szerintem mindenképpen ismételd meg pár hét múlva, és a kettőt együtt lehet értékelni, a változások irányát megnézve.


Valószínű, a háziorvosod is ezt tenné, vele javasolt konzultálnod, mert ő ismer téged, mi meg nem tudunk rólad semmit, csak ezt az egy labort látjuk.

2021. ápr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondta, hogy amíg a fehérvérsejtszám rendben van addig nincs gond.
2021. ápr. 30. 11:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát, ha valóban csak ennyit mondott, akkor nem igazán tanulmányozta át a leletedet. Nagy gond nincs, de szerintem pár hét múlva kontrolláld ismét.
2021. ápr. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!