Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Holnapra hívtak be Covid...

Holnapra hívtak be Covid tesztre. A hölgy a telefonban azt mondta, nyugodtan lehet enni és inni is a teszt előtt. Biztos nem ad így fals negatívat?

Figyelt kérdés

Eddig minden ismerősöm aki covid gyanús volt és tesztelni kellett azt mondta, hogy külön kérték őket az evés, ivás, fogmosás mellőzésére a tesztet megelőző 4 órában.


A háziorvos mondta, hogy először gyorstesztet csinálnak és ha az negatív, csak akkor kell a PCR. A gyorsteszt ezek szerint akkor a vércseppes antigén megoldás lenne? És akkor annak az eredményét nem a helyszínen kell megvárni, hogy utána rögtön le tudják venni a PCR-t ha negatív? Lényeg annyi hogy mindenképpen készülni kell a PCR tesztre mert a gyorsteszt fals negatívat sokszor ad, így még mindig nem értem, hogy a hölgy miért mondta az evés ivást.



2021. ápr. 21. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Nálam ma voltak. Orrból vesznek csak, ehetsz. Én szóltam h ettem baj-e azt mondta nem mert orrból veszi.

Gyors negatív lett és a pcrt még levette h tuti legyen

2021. ápr. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ugyanúgy történt, ahogy 1-es írja.
2021. ápr. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyorsteszt orrból megy. A PCR meg laborfüggő. Van, ahol csak orr, van ahol orr+garat, ritkán csak garat.

Az evést-ivást ott kell mellőzni, ahol garatból (is) vesznek.

2021. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínű orrból vesznek csak mintát, amiatt lehet enni-inni,bár rokonomnak azt mondták nem lehet. Gyorsteszt eredménye helyben megvan kb. 15 perc, lehet, hogy van vérmintás, nekünk nemrég csak orrból vett mintás volt.
2021. ápr. 22. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért még ígyis van aki képes az első válaszomat lepontozni... Hihetetlen
2021. ápr. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!