Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért ítélik el azokat, akik...

Miért ítélik el azokat, akik nem szeretnék maguknak beadatni a covid elleni vakcinát?

Figyelt kérdés

Az egyik testvérem gyógyszerészetet tanul és ő is egyértelműen megmondta, hogy egy olyan gyógyszert is 10-15 évig tesztelnek, mielőtt forgalomba hozzák, amit már egyszer más cég kifejlesztett és koppintják.


Nekem nagyon sok ismerősöm annyira kidőlt a vakcinától, hogy napokig az ágyból nem tudtak kikelni stb. Nem igazán vonz egyelőre ez a vakcina, ha be is adatnám, max amiatt, hogy ne korlátozzanak a jogaimban, de egyelőre nem.


Mégis azt érzem, én emiatt teljesen el vagyok ítélve. Akinek gyenge az immunrendszere/idős/krónikus beteg és hoz egy olyan DÖNTÉST, hogy ő beadatja magának, ez teljesen korrekt dolog, én nem szólok bele, de fordítva ez nincs így. Oltással valószínűleg ők nem kapnák el, vagy ha mégis, enyhe lefolyású betegségként menne át rajtuk, nem értem, hogy akkor őket miért zavarják, hogy én "kockáztatom az életem".


Persze 22 évesen valószínűleg nem halnék bele, sőt nagyon súlyos lefolyása sem lenne a betegségnek, de(!!) ha mégis, akkor is nekem kell a következményeket viselnem, az én bajom lesz, nem másé.


Persze értem én, hogy közös cél érdekében oltassuk magunkat stb, de tényleg oltsa az magát, aki szeretné (én teljesen megértem az ő döntésüket is egyébként, tök oké, hogy beoltatják magukat).


Akkor mégis miért néznek a nem oltottakra leprásként?


Továbbá, ha ez szakmailag indokolt, hogy mindenki legyen átoltva, akkor miért nem teszik egyszerűen kötelezővé? Mint sok más oltást... nekem itt valami sántít ebben a történetben.


Ti mit gondoltok erről meg úgy az egész témáról?



2021. ápr. 22. 12:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%
Mert azzal is lassabban lesz vége a járványnak és annál később nyithat végre minden és térhetünk végre a normál élethez.
2021. ápr. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Ja, feltéve ha nem öntenék még egy vírust a nyakunkba.
2021. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

Én is tanultam gyógyszertant, engem is az tántorított el, hogy a mostani gyógyszereket amik a polcokon vannak, 12-15 évig fejlesztették őket.

Erre jön egy oltás, ami fél év alatt kész. Nem voltam elragadtatva, de végül a munkám és a karrierem biztosítása végett beadattam magamnak.

Alaposan bele is vetettem persze előtte magam a témába, nem csak adott politikai oldal médiáját bújom, és így, hogy kibővítettem a már meglévő tudásom, bízom benne, hogy a két "rossz" közül végül a kevésbé "rossz" mellett döntöttem.

2021. ápr. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%

Hidd el, covidoskent kezelnek igazán leprásként...a karantén ugyan 10 napig tart, de amíg nincs negatív teszted, sehol nem állnak szóba veled. Elvileg nem tagadhatnak meg pl orvosi ellátást, gyakorlatilag, ha nincsenek kapcsolataid, mindenki lepattint, akkor is, ha terhes vagy, és vetélés fenyeget. Nem kapok időpontot a vizsgálatokra, amíg nincs negatív tesztem. Nem kaphattam gyógyszert a covidra, mert árthat a babának. Dolgozni sem mehetek, amíg nincs negatív pcr a zsebemben.

Ehhez képest némi oltás utáni reakció nem nagy dolog.

2021. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
53%

Az hogy ennyi idősen nem lehet súlyos lefolyású nagy tévedés. Nincs korhoz kötve.

Az pedig ha bajod lesz vagy elhúzódó szövődményed nem csak a te bajod lesz ahogy írod. A családodé,az egészségügyé is és itt nem csak rólad van szó.

Lassan már semmilyen vizsgálatra vagy kezelésre nem lehet menni rendesen a leterhelt egészségügy miatt. Nem hiszem hogy hiányzik még jó pár beteg oda. Sok ember meghal és nem csak a covid vagy oltás miatt,sok egyéb betegség miatt is amit nem tudnak rendesen kezelni a járvány miatt.Csak erről nincs szó,szinte minden esetre azt írják covid miatt halt meg.

Egyébként az mRNS alapú vakcinák (Pfizer,Moderna) egy 15 éve szabadalmaztatott technológia alapján működnek.

2021. ápr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
58%

A 10-15 éves tesztet kivárni ebben az esetben nem lenne célszerű. Ésszerű kockázatvállalás és mérlegelés az egészségügyben általános.


Az, hogy kidőlsz az oltástól nem feltétlen probléma... Lényegében az oltás lényege, hogy a megfelelő immunreakciót kiváltsa valós veszély nélkül. Ez teljes mértékben, mellékhatások nélkül még nem megoldott. (Lényeg, hogy az immunrendszered nem tudja, hogy nem valós a veszély...)


"nem értem, hogy akkor őket miért zavarják, hogy én "kockáztatom az életem""


Azért, mert a kockázatot nem csak te viseled amikor megbetegszel, hanem a vírust tovább adhatod másoknak is.


Én úgy gondolom, hogy amikor valamiben bizonytalan vagy próbálj meg utána olvasni, ilyen kérdésekben nyugodtan érdeklődj háziorvosodnál!


Kötelezővé miért nem teszik? Ez már inkább politika... Nem járul hozzá az oltás biztonságához és hatásosságához. Más téma...


Üdv

2021. ápr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Mert közegészségügyi kérdés, és általában hamis, áltudományos érvekkel utasítják el az oltást. Engem nem zavar amúgy, ha valaki nem oltat, csak akkor "maradjon otthon".
2021. ápr. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
68%

Már az első bekezdés alapján: egy értelmes gyógyszerész-hallgató ilyent nem mond.

Szóval vagy a tesó buta, vagy te hazudsz, hogy valamivel érvelni tudj.

2021. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
6, nem mellékhatás, oltási reakció.
2021. ápr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Tabbouleh ***** válasza:
41%

Miért kell lebutázni a tesóját és hazugnak nevezni a kérdezőt?

Nagyon könnyű értelmezni az egészet.

Egy olyan oltás, amit fél/1 év alatt fejlesztették ki, egyáltalán nem lehet biztonságos. Kellenek tanulmányok arról, hogy hosszútávon milyen hatása van ezeknek az anyagoknak. Konkrétan kísérletei patkányok vagyunk, rajtunk tesztelik ezt az egészet. Simán lehet, hogy majd oltás után a születendő gyermekeitek (már ha az oltás a ti reprodukív szerveiteket nem károsítja) nem lesznek termékenyek vagy mentálisan egészségesek.

Valamint az miért baj, ha egy ember nem adatja be az oltást és meghal? Nem neked fog fájni, téged lényegében meg sem tud fertőzni, mert be vagy oltva.

2021. ápr. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!