Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mit gondoltok? Belengették,...

Mit gondoltok? Belengették, hogy lehet hogy az oltástól számítva 6-7-8 hónapon belül újra oltás szükséges. Eddig is erősen gondolkoztam azon, h beoltassam magam, ezután még erősebben. Nem az én világom az oltásra járás.

Figyelt kérdés

Azt ugye megcsinálhatom, h 6-7-8 hónap múlva nem megyek el az új oltásra, ha a mostanira el is mentem?? Max azzal jár, hogy lejár a védettségi kártyám.

Azt is megvárom, h milyen előnyökkel jár a védettségi.



2021. ápr. 22. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ez már jobb, mert kezdetben 3 hónapról volt szó.


Plusz, ha mégis bejön az indiai, ki tudja, ezek a mostaniak mire lesznek jók...

2021. ápr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem tudjuk, mi lesz. Erősen úgy tűnik, hogy a sok megrendelt kínai az eü. nyakán marad. Majd hoznak egy rendeletet, hogy kötelező mindenkinek, nehogy kárba vesszen...
2021. ápr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt nem tehetik kötelezővé az oltást, másrészt nem tudják még, hogy mennyi ideig véd. Azért mondják, hogy 8 hónapig biztos, mert arról van konkrét adat, annyi idő telt el a kísérletek keretén belül beoltottak oltási ideje óta.

Emellett akkor lehet még szükség új oltásra, ha olyan mutáns vírus jelenik meg, ami ellen a jelenlegi oltások nem védenek. Ha ilyen lesz, akkor majd mérlegeled, hogy szeretnéd-e azt is megkapni vagy nem.

2021. ápr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

A Covid is az influenza egy variánsa. Ahogy influenza ellen is évente kell oltani a várható mutánsok miatt. a Covid miért lenne kivétel?

A mostani oltásdömping amiatt van, hogy visszaszorítsa a járványt.

2021. ápr. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha most fel is veszem az oltást, akkor sem büntetnek meg, ha 6-7-8 hónap múlva nem megyek el az újra, csak max lejár a védettségi kártyám ugye?
2021. ápr. 22. 13:45
 6/13 anonim ***** válasza:
Persze :)
2021. ápr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha most elmész, azzal növeled a valószínűségét, hogy sikerül teljesen kiirtani ezt a nyavaláyt, és nem kell többször oltani ellene sosem. Furcsa lenne, ha az egyszer sem oltottakat nem köteleznék oltásra, az egyszer már oltottakat meg köteleznék újraoltásra, ettől ne tarts.


A 6 hónapot azért írják, mert egyelőre ennyit tudunk - kb. fél éve kezdődtek a phase III vakcinakísérletek. Inkább évi oltás a valószínű, a téli szezon elején, és inkább ajánlott formában (mint az influenzánál, vagy akár kombinált oltóanyaggal). De 1-2 évnél hosszabb védettségre nem számítunk, azért, mert általában koronavírusok ellen hamar gyengül az emberek védettsége (nem csak a mutációk miatt leszünk újra és újra náthásak, hanem a gyengülő védettség miatt is).


Az nem valószínű, hogy mondjuk fiatalokat is folyamatosan újra kelljen oltani. Hosszú távon az evolúciós nyomás a vírusokat az enyhébb lefolyás felé tolja. Másrészt a gyengülő védettség nem megszűnő védettséget jelent: valami alap azért marad, nem várható, hogy megint túltelítődnek a kórházak, ha a lakosság nagyja egyszer már át lett oltva.


Ezek persze a biológiai érvek. Politikai okok miatt bármi elképzelhető. De a kínai vakcina szerencsére eláll 2 évig, szóval nem lesz borzasztó sürgős felhasználni. Vagy el is ajándékozhatjuk Afrikának, ami nagyon udvarias humanitárius cselekedet, de igazából a saját érdekünk, hogy onnan se jöjjenek újabb mutánsok.

2021. ápr. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szépen. :)


Szóval az alapján is, nem kötelezhetnek, meg az alapján is, hogy nem szűnik meg a védettség, csak gyengül, ezek alapján sem büntethetnek meg ha nem megyek el több mint fél év múlva az újra.

Az se biztos h lejár a védettségi annyi idő után, meg azt szerintem nem is ellenőrzik ahol felhasználom.


Ez a mondat zavart meg, hogy Orbán úgy fogalmazta meg még februárban, hogy

"elképzelhető h újra lehet vagy kell oltani azokat, akiket beoltottak. "

A kell alapján sem vagyok köteles elmenni ha nem akarok az újra, ugye? :)


Meg mintha most, ma úgy vették volna h akkorra lejárhat a védettség, nem gyengülhet, lehet (remélem) h rosszul értelmeztem.


Vélemény? Irj köszi :)

2021. ápr. 22. 14:02
 9/13 A kérdező kommentje:

Értem, köszi szépen. :)



Szóval az alapján is, nem kötelezhetnek, meg az alapján is, hogy nem szűnik meg a védettség, csak gyengül, ezek alapján sem büntethetnek meg ha nem megyek el több mint fél év múlva az újra.


Az se biztos h lejár a védettségi annyi idő után, meg azt szerintem nem is ellenőrzik ahol felhasználom.



Ez a mondat zavart meg, hogy Orbán úgy fogalmazta meg még februárban, hogy


"elképzelhető h újra lehet vagy kell oltani azokat, akiket beoltottak. "


A kell alapján sem vagyok köteles elmenni ha nem akarok az újra, ugye? :)



Meg mintha most, ma úgy vették volna h akkorra lejárhat a védettség, nem gyengülhet, lehet (remélem) h rosszul értelmeztem.



Vélemény? Irj köszi :)

2021. ápr. 22. 14:09
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom még h a védettségit ellenőrzik-e úgy, h észrevegyék, h lejárt adott esetben a 6-7-8 hónap ? :) Ez még fontos lehet, kérlek még erről írj, köszi szépen :)
2021. ápr. 22. 14:18
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!