Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tud komoly gyomorvérzést...

Tud komoly gyomorvérzést okozni napi 2x1 Cataflam?

Figyelt kérdés
Bölcsesség fogam miatt írta fel a doki, de a lelkemre kötötte, hogy éhgyomorra ne szedjem be és napi 2-nél semmi esetben se vegyek be többet, mert gyomorvérzést is okozhat ez a gyógyszer. Most ettől mennyire kell megijednem? Mert így a napi 2-t is félek beszedni, mert nem szeretném, hogy komolyabb bajom legyen.

2021. ápr. 22. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Évekig kettesével ettem, nem vagyok rá büszke, de a fájdalom....semmi bajod nem lesz, de tény, ne vedd be éhgyomorra.
2021. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Minél kevesebbet szedj, de ha nagyon muszáj, szedj mellé 2 órás különbséggel Ulcogant szirupot, az védi a gyomor/bélfalat.

Én félek ettől a gyógyszertől, mert pl. kutyákra nagyon veszélyes, nekik tilos, semmilyen mennyiségben nem kaphatják, mert brutális gyomorvérzést okoz. Egyszer sajnos adtam egy negyed szemet fájdalomcsillapításra a 18 kg-os kutyámnak és 1 hétig vérzett a gyomra, vért hányt és csak akkor állt el a vérzés, amikor báriumos kontrasztanyagos vizsgálatot csináltak nála. Szerintem a kontrasztanyag bevonta a felmaródást és azért állt el a vérzés. Na akkor megtanultam, hogy semmilyen emberi gyógyszert nem adok kutyának, amíg állatorvos rá nem bólint. De mivel embereknél is okozhat gyomorvérzést, szerintem is komolyan kell venni a maximális adagot.

2021. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Semmi bajod nem lesz ha betartod amit mondott.Ez a gyógyszer kikészítheti a gyomrot mert erős,de nem kell beparázni tőle.

A cataflam mellé szoktak írni gyomorvédőt arra érzékenyeknél, de ha neked ez most elmaradt akkor sincs gond.

Nekem nehezebben bírta a gyomrom és egy idő után fájt ezért nem szívesen szedem, csak a cataflam-V változatot ami vízben oldódik.

2021. ápr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Nem bíztatásképp, de nem hinném, hogy lenne tőle bajod, én régebben kettesével szedtem a menstruációm ideje alatt. 1 havi ciklus, 1 doboz cataflam. De nyilván hallgass az orvosodra, nem véletlenül mondta, amit..
2021. ápr. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%

Igen, tud okozni. Sajnos akkor is, ha kajával veszed be.

A nemszteroid gyulladáscsökkentők, mint amilyen a Cataflam is, gátolják a prosztaglandin nevű gyomorvédő anyag termelődését, ezért károsodhat a nyálkahártya.

Nem mindenkinél, hajlam is kell hozzá. Nekem gyomorfekélyt okozott, de szerencsére nem volt vérzés, mert időben mentem vele orvoshoz. Erős szúró fájdalmat éreztem a hasam közepén, ami sehogy sem múlt el.

Ha hosszú távon kell szedni, akkor mindenképp ajánlott gyomorvédő is mellé. Sok orvos már eleve felírja a fájdalomcsillapító kúra mellé. Vény nélkül is kapható patikában pl. Nolpaza, de ha doki felírja, akkor olcsóbb.

2021. ápr. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%
Nekem gyomorfekélyem lett tőle, 3-4 hónapig szenvedtem.
2021. ápr. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Idősebb orvosok közül nem mindenki van tisztában vele, hogy gyomorkárosodást okozhat. Régebben kevesebbet foglalkoztak a ritkább mellékhatásokkal.

Nem tudhatod, nálad mit okoz, de sokat nem veszíthetsz vele, ha szedsz gyomorvédőt. Jó a Nolpaza vagy az Ulcogan szirup is, amit a #2-es válaszoló említett. Ezenkívül Venter granulátum vagy tabletta, Quamatel mini napi 2x, ezek is jók.

2021. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%
11 eve szedek kronikus isiaszra napi 3x50 mg cataflamot, soha semmi bajom nem volt még tole.
2021. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

Quamatelt legalább napi 2x, a Cataflam előtt 1-1 órával, mert az elég gyengus gyógyszer.

Ami nem ajánlott, az a szódabikarbóna (túl sok nátriumot vinnnél be vele a szervezetedbe hosszú távon).

2021. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
24%
#8: Anyukámnak sincs semmi baja tőle, de nem vagyunk egyformák.
2021. ápr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!