Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha csak egy oltásra megyek...

Ha csak egy oltásra megyek el, érvényes a védettségi igazolványom?

Figyelt kérdés

Az első oltás után 1 hétig majdnem 40 fokos lázzal otthon feküdtem, évek óta nem éreztem magam ennyire rosszul. Tavaly ősszel a covidot elkaptam már, de még az is kis miska volt ehhez képest.


Úgy döntöttem, a második oltást inkább offolnám, mert nem szeretnék megint kidőlni.


Ez esetben is érvényes a védettségi igazolványom?



2021. ápr. 26. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Köszönjük szépen ezt az oltásellenes megszólalást.
2021. ápr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok oltásellenes, nem véletlenül regisztráltam (pont azért, mert oltáspárti vagyok) és el is mentem beadatni. De tényleg bitang sz*rul voltam egy hétig tőle, ügyeletre is kellett mennem, adtak a fenekembe lázcsillíptó injekciót is... nem ment le semmitől a lázam.. mármint tablettától.
2021. ápr. 26. 15:01
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Elvileg ha már kiadták az igazolványt akkor érvényes, legalábbis belföldön, külföld jó kérdés, mivel még nem fejeződött be az EUs zöldkártyarendszer kiépítese. Ha a kezedbe van a kártya úgyse nézi senki az érvényességét(belföldön).
2021. ápr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Ha már átestél a covidon, elég egy oltást kapnod. Valószínűleg a tünetek is amiatt voltak olyan erősek.
2021. ápr. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Akkor is érvényes a védettségi igazolványod ha nem oltattál, de átestél a covidon.
2021. ápr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
#5 ja, négy hónapig.
2021. ápr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%
#6 igaz! De akkor is érvényes valameddig 🤷
2021. ápr. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Attól, hogy ennyire megszenvedted az elsőt, a második nem lesz ennyire gáz, mivel az csak emlékeztető oltás
2021. ápr. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha volt covid fertőzése, akkor nem biztos, hogy nem lesznek még erősebb tünetei a másik oltástól. Ezt feltétlenül meg kéne beszélni az orvossal, mert úgy tudom, hogy aki volt fertőzött, annak csak egy oltást kell kapnia. Mindenképp beszéld meg az orvossal, mondd el neki, milyen súlyos tüneteid voltak!
2021. ápr. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9-eshez: ezt Karikó Katalin is megerősítette (a FB oldalán, nem kamu), hogy jobb először egy oltás az átesetteknek.

Orvossal lenne érdemes beszélni és persze "kivárni".

2021. ápr. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!