Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az adenovírus-vektor vakcina...

Az adenovírus-vektor vakcina is új, még nem "bejáratott" technológia, mint az mRNS vakcinák?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy rosszul fogalmaztam, de nem értek hozzá...

Úgy olvastam, hogy az mRNS vakcinákat még nem alkalmazták korábban embereken, így a hosszútávú mellékhatása lutri. Az adenovírus-vektor vakcinák is hasonlóak? Vagyis ezt se használták még korábban embereken, szemben az elölt vírust tartalmazó vakcinákkal?


2021. ápr. 28. 18:07
 1/1 Metionin ***** válasza:
100%
Nem, adenovírust egy ideje alkalmaznak vektorként. Nem csak vakcinákba kell vektor. Amúgy a méregdrága SMA-s gyerekeknek beadott kezelés is adenovírus vektort tartalmaz. Az mRNS mint vektor, kb. 20 éve áll kutatás alatt, nem random nyomták bele azt sem emberekbe, csak védőoltásban most van először.
2021. ápr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!