Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha valamelyik oltasra ne adja...

Ha valamelyik oltasra ne adja Isten kellene harmadik oltas, majd esetleg emlekezteto oltasok, amiket nem nagyon hiszek, mert az uj mutansok ellen is ved, hogy tudnak ellenorizni a szolgaltatok, hogy megkaptam-e pl a harmadikat?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 28. 18:35
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A masik valaszolonak nagyon koszi a segitseget, a tajekoztatast
2021. ápr. 28. 18:54
 12/23 anonim ***** válasza:
61%

Rengeteg helyen olvasom, hogy egy csomóan szándékosan nem akarnak elmenni a második oltásra, mert a kártyát már az első után megkapják, és érvényeset mutat az app-ban.

Nos, ha már az elsőre elmegy valaki, akkor a második már miért fáj?

Kettő: Az oltási igazolásokat a TAJ számhoz csatolva (meg egy csomó más adathoz is) tárolják az adatbázisokban. Eddig is így volt. Az oltott neve, TAJ száma, az oltás ideje, a fiola gyártási sorszáma (gyerekek oltásánál egy kis öntapadós matricán van a fiola oldalán, amit beragasztanak az oltási könyvbe, vagy kézzel beírják a sorszámot)

Három: Azok, akik csak az első oltásért mennek el, a másodikért nem, nagyon pofikára fognak esni, mert nemsokára az érvényesség feltétele a 2. oltás megléte (Ha kell majd 3. oltás valamiért, akkor majd az lesz), tehát valószínűleg az érvényes kártyáért ők minimum 3 oltást kell kapjanak, mert az oltási sort újra kell kezdeni, tehát kaptak egyet, utána nem mentek el. Túl sok idő telik el, akkor újból kell 1. és 2. oltás is a védettséghez.

Szóval én a vendéglátóhelyek helyében egy telefont kéznél tartanék ezeknek az egyoltásos embereknek az arcához, amikor leesik nekik annak idején, hogy kiszabtak magukkal nagy okosságukban...

2021. ápr. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Elegge bekepzelt, karorvendo es primitiv hozzaszolas volt. Ha nem jonnek olyan mutansok, amik ellen a jelenlegiek nem vedenek akkor nem kell harmadik. Olyat meg nem csinalhatnak h ki kuldik a kartyay, h a masodik utan ervenyes. Utama meg par het mulva szolmak h bocs, megse, harom kell
2021. ápr. 28. 19:09
 14/23 A kérdező kommentje:
Utanaolvastam es ez a duma ilyen baloldali oltasellenes duma :D
2021. ápr. 28. 19:22
 15/23 anonim ***** válasza:
60%

"Ha nem jonnek olyan mutansok, amik ellen a jelenlegiek nem vedenek akkor nem kell harmadik"

Annak kell összesen három oltás, aki az elsőt beadatta, de a másodikra nem szádnékozott elmenni. Annak utána az oltási sort előlről kell kezdenie, tehát lesz még egy első, és egy második oltása. Összesen akkor lesz benne 2db első, és egy 1db második. 2+1=3

Eddig úgy néz ki, hogy mindegyik vakcina véd a jelenleg megfigyelt variánsoktól. Jövőbe meg senki nem lát. Reméljük, hogy a variánsok miatt nem kell plusz oltás.


"Utanaolvastam es ez a duma ilyen baloldali oltasellenes duma :D"

Vicces vagy. Én, mint oltásellenes? ROFL Szép lenne...

Azt maximálisan bevállalom, hogy az előbbiekben elemzett balfékekkel kapcsolatban kárörvendő vagyok, és igenis szívesen megnézném az arcukat, amikor rádöbbennek, mekkora ostobaság volt csak az első oltásra elmenni, és a másodikra nem. Még az is lehetséges, hogy beképzelt, és primitív volt a hozzászólásom. Az oltásellenes balfékekkel kapcsolatban már nagyon nehezemre esik normáli hangnemben nyilakozni. Saját magukat is szivatják, nomeg az összes többi embert is.


"Olyat meg nem csinalhatnak h ki kuldik a kartyay, h a masodik utan ervenyes."

Ugyan már miért ne lehetne? Az atadbázisban szerepel, hogy mikor kapta az első oltást, és milyen típusú oltás volt. Ugyanígy bevezetésre kerül, hogy mikor kapta meg a másodikat. Adatbázisban simán be lehet állítani, hogy <dátum> + <nap szám> => állatsa az értéket validra. Tádááám...

Mivel az első oltással még nem vagyunk ki a vízből, ezért ezt be fogják vezetni, amikor rájönnek, hogy van egy pár agyhalott, aki csak az eslőre ment el, magyarul csalt. (Még mindig nem tudom felfogni, milyen gondolatmenet útján megy el valaki csak az elsőre, de a másodikra már nem. Komolyan ehhez már valami annyira nyakatekert konteót kell kitalálni, amit talán még ő sem ért...)


A QR kódhoz csatolt validitási adatokat akkor is számolja a rendszer, ha nincs harmadik oltás. Mivel alapból be van állítva, hogy a kiállítástól (első oltástól) számítva hány hónapig érvényes. Szerinted azt kézzel, egyenként állítják be? Nem. Ha véletlenül kellene harmadik oltás, akkor 2db parancs végigfut, és máris változik a validitás feltétele, kezdeti ideje, és időtartama. Nem egy bődület kunszt ez.


"hogy tudnak ellenorizni a szolgaltatok, hogy megkaptam-e pl a harmadikat?"

Az oltóközpont eddig is minden egyes beadott oltást nyilvántartott. A gyerekek esetében is. Már csak biztonsági, adatbázis elemézsi okokból is. Természetesen a TAJ számodhoz van rendelve, hogy mikor milyen oltást kaptál. Most is így van/lesz. EZ egy nagyon jó rendszer, hiszen abszolút visszaellenőrizhető, hogy ha valakinek valamilyen betegsége van, akkor van-e összefüggés a meg nem kapott oltással. Vagy ha felmerülne a gyanú, hogy pl a kapott oltás valamiért nem fejtette ki a hatását, akkor egyénre szólóan visszakereshető, hogy pontosan meddig, hogyan tárolták a fiolát, mi volt a sorozatszáma, kik kaptak még ugyanabból a fiolából, ki adta be, és még egy rakás dolgot, amiből kiderülhet valami értelmes ok.

2021. ápr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

" A QR kódhoz csatolt validitási adatokat akkor is számolja a rendszer, ha nincs harmadik oltás. Mivel alapból be van állítva, hogy a kiállítástól (első oltástól) számítva hány hónapig érvényes. "


Akik a két oltás után kapják meg a vedettsegit, azokon a kártyákon nincs lejarati ido, mindig használhatom. Amire te gondolsz, azt a kártyát azok kapják, akik igazolják h átestek a fertőzésen, azokon van lejárati idő.


"Olyat meg nem csinalhatnak h ki kuldik a kartyay, h a masodik utan ervenyes."

Emellé az írásom mellé elfelejtetted bemásolni, azt amit utana írtam.

idézem: "Utana meg par het mulva szolmak h bocs, megse, harom kell" ilyet tényleg nem csinálhatnak, mert ez a jóhiszemű emberek átvágása lenne a palánkon.

2021. ápr. 28. 20:22
 17/23 A kérdező kommentje:
Meg a másik az, h nemsokara tablettat is igérnek. Elmész az oltópontra, felírja a doki és rögzítik, mintha oltás lenne. Vagy az is lehet h vény nélkül is kapni majd.
2021. ápr. 28. 20:26
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező és 12-és: az első után kiküldik a kártyát és van rajta egy qr kód. Ha azt beolvassatok megjelenik a tulaj neve, hogy mikor lett oltva és mi ellen valamint hogy érvényes e. Kizártnak tartom hogy csak az x. oltás után legyen érvényes de ha hetekig, hónapokig nem mész el a kovi oltasra akkor szerintem at vált érvénytelenre. Lehet hogy lesz harmadik oltás/emlékeztető mert nem véd életed végéig és kötelezni fognak hogy adasd be eddig és addig a határidőig különben ugyan úgy elveszti az érvénytelenségét mintha nem menne el oltakozni.
2021. ápr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
93%

"Akik a két oltás után kapják meg a vedettsegit, azokon a kártyákon nincs lejarati ido, mindig használhatom. Amire te gondolsz, azt a kártyát azok kapják, akik igazolják h átestek a fertőzésen, azokon van lejárati idő."

Nem a kártyán van a lejárati idő...Eddig sem ezt mondtam. A QR kód egy adatbázis adatára mutat. Abban a sorban van a kezdeti, és lejárati idő is. Amikor a QR kódot leolvasod, abból a sorból olvassa ki, hogy valid-e, vagy nem. Nem gondolod, hogy minden fél évben új kártyát fogsz kapni...? Pöppet egyszerűbb a QR kódhoz csatolt adatokat frissíteni, nem gondolod?

Nem értem, mit nem értesz...


"ilyet tényleg nem csinálhatnak, mert ez a jóhiszemű emberek átvágása lenne a palánkon."

De. Ha bejön egy olyan mutáns, ami ellen a mostani vakcinák nem védenek, akkor a te érdeked IS, hogy megkapd az arra való oltást. Ezzel meg nem tudom, mit a problémád? Ha egy teljesen másik vírus jönne be, akkor azt mondanád, hogy "én már kaptam covidra oltást, EZÉRT az ebola ellenit nem kérem"? Gondold már végig....

Remélhetőleg nem lesz olyan durva mutáció, ami okot adna harmadik oltásra, de ha kelleni fog, akkor kell és kész. Részemről, ha évi 8 oltást kellene kapnom, hogy ne purcanjak ki, akkor engem nem zavarna túlzottan. Évente legalább 2-3-at így is kapok, kell a munkámhoz, annyira mindegy, nem hatna meg. Aki egy oltástól f0sik, de egy súlyso betegségtől meg nem, annak meg legyártjuk a Darwin-díjat, és útjára bocsájtjuk... Ja, azt sejna nem lehet. De a díjat megkapja.


Szerintem fáradt vagy kicsit... Aludj rá egyet...

2021. ápr. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Tipikus magyar reakció, hogyha nem ért valaki veled egyet, akkor teszed a megjegyzést h "fáradt vagy" meg hasonlók.
2021. ápr. 28. 20:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!