Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy zajlik a koronavírus...

Hogy zajlik a koronavírus elleni oltás, hogy kell elképzelni?

Figyelt kérdés
Vidéki nagyváros. Zsúfoltság szokott lenni az oltópontokon, hangzavar, káosz? Vagy egyszerre csak kevés ember csendben várakozik és minden szépen rendezetten zajlik? Időpont ellenére lehet, hogy mégis várakozni kell? Ilyesmik érdekelnek elsősorban, illetve az, hogy a vakcina beadása után ott kell-e maradni valamennyi időt megfigyelésen. Valamilyen papírt ott helyben is kapok az oltásról, vagy várni kell, míg az igazolást kipostázzák? Nálatok mi hogy zajlott, érdekel minden.
2021. máj. 1. 22:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

- Akik időpontra mennek, általában nincs nagy tömeg.


- Eddig amit hallottam, viszonylag rendezetten szoktak viselkedni az emberek. A megszervezettség változó.


- Várakozás bármikor előfordulhat.


- 20-30 percet kell ülni a váróban (nehogy rosszullégy), utána mehetsz isten hírével.


- Csak egy papírcetlit kapsz (név, TAJ, oltás időpontja, szállítmány száma stb), amin a 2. oltás időpontja is rajta lesz. A védettségi igazolványod pár hét múlva kapod meg.

2021. máj. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a pénteki káoszban voltam, de bár sor volt, hangzavar és rendetlenség nem. Szépen várt mindenki a sorára, kisebb beszélgetőcsoportok alakultak, ha az előtted vagy mögötted lévő szimpatikus volt. Én 1 órát vártam. Ismerősöm időpontra ment a héten, és ő is várt 30 percet, szóval azért az időpont sem feltétlenül annyira pontos.

Maga az oltás nyugodtan, precízen, gyorsan, fájdalommentesen zajlott.

Nálunk a falra volt kirakva, hogy maradj ott 20 percet, de nem ellenőrizték - más kérdés, hogy a te jól felfogott érdeked, hogy tényleg kivárd. Más oltóponton volt, hogy csak 20 perc után adták ki a papírt, amin rajta volt a 2. oltás időpontja, de olyan háziorvosról is tudok, aki egyáltalán meg sem említette a betegeinek, hogy maradjanak még valameddig. Az igazolást majd postázzák.

Ami még szokta érdekelni az embereket, az az "orvosi vizsgálat". Ilyen persze nincs. A doktornő megnézte a hozzájáruló nyilatkozatom, hogy milyen válaszokat jelöltem be az egyes kérdésekre, ezek alapján feltett 2 kérdést és annyi. De egyik ismerősömnél sem volt semmi "vizsgálat", amennyire hallom, csak átfutják a papírt, amit oda kell adni nekik.

2021. máj. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vidéki nagyvárosban voltam, kb úgy nézett ki a dolog, mint egy mozgó piknik:

az emberek beszélgetve 3-4-5 fős csoportokban álltak a sorban, néha elugrott boltba valaki közülük kajáért/piáért.

Hangoskodás nem volt.

Aki időpontra jött annak nem kellett várni semmit.


Ha te jöttél soron akkor pulthoz odamentél, név, születési hely, idő felírták (talán taj számot is), aláírtad a papírt, mondták hova menj.

Elvették a hozzájárulási nyilatkoztatot, lefertőtlenítették a kezed és az kaptad az oltást (fertőtlenítés+oltás együtt nem volt 10mp).


Én pénteken voltam mikor sokan voltak, vártam 2 órát az oltásra, úgyhogy nem üldögéltem ott semmit, mert kicsit ki volt a fszom a dologgal. Megkaptam, kimentem, beültem a kocsiba és jöttem haza.

2021. máj. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én múlt hét csütörtökön voltam egy oltóponton. Nekem kellemes meglepetés volt, nagyon jól szervezett, flottul ment minden. Az időpontom előtt kb 10 perccel érkeztem, a katonák és a segítők nagyon udvariasan útbaigazítottak, merre kell menni. A beleegyező nyilatkozatot már kitöltve vittem otthonról, így azzal sem ment az idő. 5 perc múlva már az oltóorvosnál voltam. Nem volt előtte semmiféle vizsgálat, a kitöltött nyilatkozatomat futották át gyorsan. Bár mindenre nemet ikszeltem be, de egy-két pontra azért még külön rákérdeztek. 2-3 perc volt így is az egész, utána még a "pihenőben" kellett kb 15 percet várakozni. Szóval az egész procedúra nagyon gyorsan zajlott. Még ott helyben, rögtön az oltás után kaptam egy oltási igazolást, rajta a személyes adataimmal, az oltás nevével és a 2. oltás időpontjával, amit vinni kell majd magammal legközelebb is. Nagy tömeg nem volt, sorban állás abszolút nem. Szóval nekem nagyon pozitív volt, jól meg volt szervezve.
2021. máj. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!