Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A 16-18 év közöttiek tömeges...

A 16-18 év közöttiek tömeges beoltási szakaszában dönthetek úgy, hogy nem kérek oltást, vagy rám erőltetik diktatórikus módon, mondván, hogy még kiskorú vagyok?

Figyelt kérdés

És utána meg én leszek majd a rossz ember, aki nem hajlandó beoltatni magát?

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm!


2021. máj. 2. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
A Te saját döntésed, hogy szeretnéd-e kérni az oltást, nem fogják azt mondani, hogy kötelező, de az a ráerőltetés meglesz a kamaszoknak is, ami most a felnőtteknél megy, hogy majd sehova nem mehettek ti sem védettségi igazolvány nélkül.
2021. máj. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Dicső vezérünk mindent megtesz, hogy az átoltottság terén elért helyezésüket megőrizzük, ha már halálozás terén ilyen pocsékul teljesítettünk. Úgyhogy mindenhonnét azt fogod kapni,, hogy szar alak agy, ha nem "oltakozol". Meg, hogy 1-es hibátlan okfejtésében olvashatod, mindenhova csak védettségi igazolvánnyal léphetsz be. (Függetlenül attól, hogy az első oltás még messze nem nyújt védettséget.)
2021. máj. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Regisztrálni kell, az szülői beleegyezéssel önkéntes. Amúgy okos lenne beadatni, nem csodaszer, de egy esély, ártani meg valószínűleg nem árt, és bár te kiskorúként még nem válogathatsz a vakcinák között, a Pfizer széles körben elfogadott cucc. Ellenben nem igaz, hogy a fiatalokra a vírus nem veszély. A Betesda post covidos rendelése tele van gyerekekkel. Én 40-es vagyok, én is beadattam, nem akarok a következő 40 évben károdosott tüdővel vagy aggyal élni - de a te döntésed.
2021. máj. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%

Jó eszetlen idióta az aki nem akarja beadatni.


Csodálatos, hogy ilyen hülyék a "jövő záloga"...

2021. máj. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
18 éves kor alatt a szülő vagy a gyám döntése. Mint minden önkéntes oltás.
2021. máj. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
45%

Jelen tényállás szerint az oltás önkéntes alapon megy, tehát erőszakkal nem olthatnak be téged, ha nem akarod.

Attól, hogy nem oltatod be magad, még nem leszel rossz ember, nem ítéllek el emiatt. Ugyanakkor szerintem, ha valaki be tudná oltatni magát de nem teszi, az egyszerűen önző, paraszt hozzáállás. Nem félsz a betegségtől? Képzeld, én se félek tőle. Ha elkapom szerintem simán kibírom. Viszont van ennek egy társadalmi oldala is. Jelenleg az oltás a legjobb fegyverünk a vírus ellen. A járvány több szempontból is rossz a társadalmunkra nézve (halálozások, lezárások, stb.), közös érdek tehát, hogy minél hamarabb véget vessünk neki. Ezt oltással tudjuk megtenni.

A védettségi igazolvány azokkal szemben kicseszés, akik oltatnának, de nem tudnak. Viszont aki tudna oltatni, de mégsem teszi meg, az szerintem igenis megérdemli, hogy szívjon egy kicsit a kártyácska miatt. Társadalomban élünk és ha te ennyit nem teszel meg a közösségért, akkor a jó dolgok egy részéből is jogosan maradsz ki. Nem korrekt? A „többi majd beoltja magát, én meg majd megyek velük együtt a nyitáskor” hozzáállás sem az.

Ha a kínai vagy az orosz vakcinát akarnák beadatni neked, akkor meg tudnám érteni, hogy nem akarod. De a Pfizer egy EU által engedélyezett, hatékony vakcina. Örülj neki, hogy ezzel oltanak, mert egy nagyon jó lehetőség. Ettől függetlenül megértem, hogy aggódsz miatta. Megmondom én hogy állok ehhez. Idegen anyagot juttatnak a szervezetembe? Igen. De szoktam mekizni is, a mekis kaja pedig tele van mesterséges sz@rokkal, de a boltokban található cuccok többségére is igaz ez. Egyébként pedig, ha elkapod a vírust, akkor is idegen anyag jut a szervezetedbe. Az oltás védelmet jelent a vírussal szemben és minimálisra csökkenti a szövődmények kialakulásának valószínűségét (a vírus hosszú távú hatásai sem ismertek).

Hogy lásd, nem csak a levegőbe beszélek, foglaltam időpontot. Ha minden igaz pénteken megyek AstraZeneca oltásra. Pfizernek jobban örültem volna, de mivel már nagykorú vagyok, ezért fogalmam sincs, mikor kerülnék sorra. Az Astra-t pedig szintén engedélyezte az EU, ezért megfelel nekem. Nyilván félek én is valamelyest, de ha ezzel segítek megfékezni a járványt, akkor bevállalom. Plusz szerzek védettséget és kártyát is. Ha pedig kinő a második fejem vagy lerobban a karom, akkor majd megírom ide.

„Csodálatos, hogy ilyen hülyék a "jövő záloga"...” – kedves 4-es válaszoló. Szerintem egy kérdés alapján magát a kérdezőt sem ítélhetnéd meg, erre te kollektíven lehülyézel egy teljes generációt. Pusztán egy kérdés miatt. Elárulom neked, hogy szoktam nézegetni a kormány Facebook oldalát (nem szeretem a FIDESZ-t, de a propaganda mellett ki szoktak rakni oda híreket, tájékoztatásokat is, amik hasznosak lehetnek) és a kommentszekció tele van oltásellenes és/vagy konteós emberekkel, akik szinte kivétel nélkül mind 30-40 felettiek. Csak mondom.

19/F

2021. máj. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!