Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi az eselye annak hogy...

Mennyi az eselye annak hogy műtét közbe felkelek de nem tudok mozogni?

Figyelt kérdés
Hallotam pár ilyen esetről hogy műtét közbe felkelnek de semmit nem tudnak csinálni.. pl volt egy nő akit egész végig úgy műtöttek hogy fent volt..Ennek mennyi az esélye? Nem biztos de lehetséges hogy lesz műtetem..És miután megtudtam hogy volt pár ilyen eset kicsit beszartam hogy velem is megtörténik:D
2021. máj. 3. 16:59
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nagyon ritka, de volt erre példa. Az mégritkább, hogy annyira rosszul sikerüljön egy altatás, hogy nem veszik észre, hogy felkelt a beteg.
2021. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én a műtétem előtt megkérdeztem az aneszteziológust hogy hogyan tudom jelezni hogy ha felébrednék műtét közben, de azt mondta hogy ez nem fordulhat elő :) Kérdezd meg te is ha ettől jobban érzed magad, de erre szerintem nagyon kicsi az esély hogy megtörténjen.
2021. máj. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! Akirol olvastam nála látták az orvosok hogy felment nagyon a vérnyomása de nem foglalkoztak vele.. Egyébként én is gondolkoztam hogy majd megkérdezem az orvost.
2021. máj. 3. 17:12
 4/9 anonim ***** válasza:
ja, kérdezd meg akkor még jobban figyel erre, bár mondom, kicsi a valószínűsége hogy elrontsa
2021. máj. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendben.Köszönöm a valaszokat😁
2021. máj. 3. 17:22
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Van rá esély, hiszen a világban rengeteg emberrel megtörtént, de ha szerencséd van veled nem fog
2021. máj. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6%
attól függ. A vészhelyzetben elég nagy, a valóságban meg nullához kovergál.
2021. máj. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Oké, tisztázzuk a dolgot.

Az altatás nem szó szerinti altatás, hanem egy általános érzéstelenítés, gyakorlatilag ki kapcsolják az agyad.

Az aneztes (altatóorvos) gyakorlatilag élet, és halál között lebegtet a mélyaltatásos műtét alatt, és igyekszik a felső határra törekedni.

Ettől függetlenül a műtét során figyelik a fájdalomküszöböt, és ennek megfelelően adnak fájdalomcsillapítót, különben sokkal reagálna a szervezeted, ez pedig műtét alatt nem egy pozitív dolog.

Tele tömnek izomlazítóval, mivel az esetleges izomrángások sem kívánatosak ilyenkor.

21 éve volt laparoszkópos epe műtétem, műtét alatt egy pár percre vissza tért a tudatom, mondjuk úgy "felébredtem".

Igazágól csak annyit érzékeltem a környezetemből, hogy hallottam ahogy a műtőben beszélgetnek, nem rólam, nem a műtétről, csak mint kollégák beszélgettek.

Az égvilágon semmilyen fájdalmat nem éreztem, csak matatást (mint a fogorvosnál) csak a hasamban.

Próbáltam jelezni, hogy "itt vagyok ám", de nemhogy a kezem és lábam nem tudtam megmozdítani, még a szememet sem.

Aztán "aludtam" tovább.

2021. máj. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En is "felebredtem" mutet kozben, de csak egy pillanatra, es eszem agaban sem volt jelezni, hogy felebredtem, valahogy eszembe se jutott. :D
2021. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!