Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki lehet bírni a MR vizsgálatot?

Ki lehet bírni a MR vizsgálatot?

Figyelt kérdés
Volt már valaki? Mi a folyamat? Nyaki érdekelne
2021. máj. 3. 20:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Az MR-vizsgálat nem fájdalmas.
2021. máj. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Voltam, nem kellemes, fülvédővel is hangos volt. Nagyon hideg van bent, de nem mozoghatsz. Nekem rám szóltak, hogy ne remegjek :D

Az ágy meg ki be megy, lököd a gépben.


Ami a legrosszabb, hogy 20 percig tart!

2021. máj. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Párom pánikbeteg, kétszer futott neki. Másodszor sikerült nagy nehezen. Semmi extra nincs benne, csak a bezártság és a hangos csattogások miatt félt. De fogtam a lábát végig, így túlélte.
2021. máj. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy ki lehet. Fájdalommentes természetesen és semmilyen egészséget veszélyeztető hatása nincs. Picit idegesítő lehet a készülék kattogása, zaja. De egyébként semmi ok nincs tőle tartani. Egy nagyon korszerű képalkotó eljárás.
2021. máj. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is remegtem, hideg volt. Ki lehetett bírni, nem a legjobb èlmèny, de hasznos
2021. máj. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Évente kb. 100 millió MRI vizsgálatot végeznek a világban, igen, már volt valaki. Ki lehet bírni. Befekszel egy csőbe, kattog, aztán kijössz. Nem fáj.
2021. máj. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Rohadt hangos és hiába tesznek rád fejhallgatót mindenféle kattogást meg recsegést hallasz. Olyan mintha rakétatámadás lenne és elindulna egy riasztó. Hihetetlen mennyiféle ijesztő hangot ki tud adni magából. Nekem traumatikus volt nagyon.
2021. máj. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem éreztem semmiféle hideget (elfelejtettem?) és a zakatolást sem vettem a szívemre. Tudtam, hogy szakemberek kezében vagyok, nem a háborúban.
2021. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
#4-es vagyok újra. Orvosi egyetemen oktattam tomografikus képalkotást, ezen belül MRI technikát is. Ha esetleg van kérdésed, írj nyugodtan. De tényleg semmi ok nincs aggodalomra. Vizsgálaton is estem már át.
2021. máj. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a legnagyobb bajom az volt, hogy hogyan ne aludjak el benne… se hideg nem volt, a zaj is inkább nyugtató volt.

Az egyetlen “kellemetlen” dolog az volt, hogy ugye szemüveget le jellett venni, a szoba meg hófehér volt, szóval még kontúrokat se láttam, úgyhogy kellett az asszisztens segítsége, hogy odataláljak a 2 méterre lévő géphez 😂

2021. máj. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!