Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kullancsot találtam magamon....

Kullancsot találtam magamon. Meggyőződésem, hogy elég speciális eset. Vajon hova tudok fordulni ezzel? (Bővebben lent.)

Figyelt kérdés

Múlt szombaton kirándultam valakivel. Egy szárán és derekán is gumis melegítőben voltam és eszembe nem jutott sehol elővenni egy Meki mosdójá kívül, mégis a péniszemre telepedett egy igen kis méretű kullancs. Azóta sem tudom elképzelni hogy történt, de igen nagy dilemmát okozott. Gondoltam majd kiszedem én, ilyet azért csinál az ember élete során, csak jobb esetben nem onnan, ahonnan szombaton én. Viszont a dilemmát fokozta, hogy nem jött ki egyben. Az egészet kiszedtem, de 2 darabban. Azóta semmi különöset nem vettem észre magamon, nem fáj a helye, viszont van egy kis méretű piros, dudornak is gyengén nevezhető fogalmam sincs mi a helyén. Tisztában vagyok azzal, milyen következményekkel járhat egy kullancs csípés, azonban a helyét illetően azért sakkban tart a pánik.

Hova érdemes fordulnom ezzel, ha esetleg rosszabb irányba változik? Ötletem sincs, hogy háziorvos, valamilyen szakrendelés, esetleg bőrgyógyászat, vagy a helye miatt valami speciális…

Örülnék valami használható válasznak.



2021. máj. 5. 20:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Kullancscsípés után mindig marad egy kis dudor, pár nap alatt el szokott múlni. Ha romlik, fáj, vagy nagyon zavar, hívd fel a háziorvost, ő megmondja, hová menj vele.
2021. máj. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell aggódnod: nem gond, hogy két darabban jött ki. A kis piros pötty a helyi bőrirritáció miatt van, nem okoz gondot. Ha kezdene erythema migrans kialakulni, akkor pl. Doxycyclin napi 200 mg 2-3 hétig tartó szedése elég szokott lenni. Elvileg ezt a háziorvos is fel tudja írni, de a gyakorlatban személyfüggő lehet, hogy megteszi maga, vagy beutal valahova.
2021. máj. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nicht beszaren, ahogy a művelt francia mondja, a pici kullancsok többnyire az ember lábán másznak felfelé és a puha bőrfelületeket keresik, ahol könnyebben befúrják a fejüket a bőrbe. Ezek ritkán okoznak bármiféle gondot, pláne, ha az ember 1 napon belül eltávolítja őket, amikor állítólag még nem kezdik el a vérszívást. A helyükön megjelenő pirosas szövetduzzanat akár napokig fennállhat és általában elmúlik. Csak azt érdemes figyelni, hogy a befurakodás helye körül az elkövetkező 2-3 héten nem alakul-e ki pár cm távolságra kokárdaszerű körkörös pirosas elszíneződés, mert az viszont már Lyme kór kialakulására (Borrellia fertőzés) utal. Akkor sincs nagyobb gond, megfelelő antibiotikum kúrával legyőzhető.
2021. máj. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Hellmano ***** válasza:
100%

Amúgy ez a kullancs dolog is érdekes, hogy kit választ ki magának. Mert például egész gyerekkorunkat fűben, fákon és bunkerekben játszva töltöttük és soha 1 kullancs se volt bennem meg úgy általában senkiben. Viszont, aki egyszer letévedt bandázni abban tuti volt kettő is másnap :D Lehet engem nem szeretnek, mert rengeteget túrázok és rövidgatya ujjatlan póló stb. de még életemben nem volt bennem kullancs.


Az eseted meg elég érdekes, hogy épp oda fészkelte be magát, de szerintem semmivel se másabb a helyzet, mintha a kezeden lenne vagy bárhol. Ha nagyon elkezd pirosodni, akkor lehet lyme-os kullancs volt.

2021. máj. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!