Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Meddig terjed ki egy mentőápol...

Meddig terjed ki egy mentőápoló hatásköre, illetve tevékenysége? Konkrétabban lentebb!

Figyelt kérdés

Szóval arra lennék kíváncsi, hogy egy olyan mentőautóban,(azt hiszem ambuláns mentő a megnevezése), amiben két mentős van az egyik a sofőr a másik azt hiszem mentőápoló,ott meddig terjed ki az ápoló feladata:


Ki az a beteg, akihez még öt küldik, vagy milyen betegekhez küldik?


Ő neki mennyit kell tudni az egyes betegségekről?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 24. 17:35
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tapasztalom, hogy a betegek bő 70-80 százaléka olyan problémával jelentkezik, ami nem akut és köze nincs a sürgősséghez, de ez már más kérdés.
2021. máj. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

5. válaszoló köszönöm szépen!

Akkor gyakorlatilag egy mentőápoló bárkit elkell tudni látni? (Bocsánat, ha valamit félreértettem)!

Mert szerintem a 2 fős mentő eléggé kicsi ahhoz, hogy abban egy komoly sérültet lehessen ellátni!


Sajnos egyszer az életemben már hozzám is hívtak mentő! Nagy pnikroham izomgörccsel stb.(utólag derült ki) Kollégám hívta 5 percig se kép se hang nem volt azt hittem,ott maradok! Mire kiért a mentő kicsit jobban voltam, de elvitt, mondta ő nem mer ott hagyni!

Én azt hittem, hogy ad valami injekciót, de csalódnom kellett!

Nagyon rendes emberséges volt, de azt hittem valóban segíteni fog (injekció, vagy valami)! Kérdezgetett a mentőbe meg mondogatta mindjárt ott vagyunk!


Lehet, hogy én vártam túl sokat tőle?


Emberileg viszont csillagos 5!

2021. máj. 25. 09:55
 13/38 A kérdező kommentje:
Bocsánat kimaradt az "á"
2021. máj. 25. 09:57
 14/38 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit sarkítom, hogy könnyen érthető legyek. A mentő feladata a stabilizálás és kórházba szállítás. A gyógyulást a kórháztól kell(ene) várni. Nem is értem, hogy az emberekben ez hogy idegződött, hogy kijön a mentő ellát, meggyógyít és megy tovább. Szóval valamilyen szinten igen, ellátnak a kisautóban is.
2021. máj. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Elnézést kérek bennem nem idegződőtt semmi, hozzám hívták!


Igaz mire kiért addigra kicsit jobban voltam, de az a körülbelül 5 perc se kép se hang nagyon ijesztő volt azt hittem ott maradok!


Engem amúgy sem kérdeztek, hogy hívjanak-e mentőt, vagy sem csak közölték mindjárt jön... kivittek a levegőre és mondogatták jöhetne már a mentő



Még egyszer elnézést kérek!



Visszaterve az eredeti kérdéshez:



- Akkor egy két fős kocsinál is számíthat az ápoló arra, hogy nagyon súlyos beteget, sérültet kell ellátni? (Gondolok itt égési sérült,szivbeteg,súlyos balesetet szenvedett beteg stb.)



Előre is köszönöm!

2021. máj. 25. 21:54
 16/38 anonim ***** válasza:
Semmi gond, nem kioktatásnak szántam a választ, inkább csak okulás képp. Természetesen, igencsak számíthat rá, hogy súlyos beteget/sérültet kell ellátnia. De ezt oktatják. Illetve vannak kompetencia vizsgák is.
2021. máj. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Amire kíváncsi voltam azt megtudtam!

Annyit szeretnék még kérdezni, mert úgy tűnik szakmabeli vagy, legalábbis közel áll hozzád ez a szakma!

Hogy amíg még itthon vagyok és látom, hogy valahol valaki rosszul van, mikor hívjak hozzá mentőt pl kolléga az irodában rosszul lesz és eltelik 10-15 perc nem lesz jobban, de látom, hogy él, hivjak hozzá mentőt? Mikortól? Mi azaz állapot? (lekoppogom ilyen még sosem történt remélem nem is fog)!

Őszinte leszek én biztos hívnám, mert én nem tudhatom, hogy aki rosszul van annak nincs-e esetleg valami alapbetegsége! (aztán persze lehetséges, hogy te azt mondod ő 60-70% tartozott, de én ezt nem tudhatom!)

Nyilván itt nem úgy működik, mint USA általam ismert területén és tán sosem fog....!

Viszon valahol az is nonszensz, hogy nekem volt lelkiismeret fuggdalásom, hogy rosszul vagyok...

Köszönöm szépen és elnézést kérek, ha kemény vagy félreérthető voltam! (Nem vagyok egy orvoshoz, kórházba rohangálos, jajgató ember) és sosem hivnék magamhoz mentőt! Máshoz viszont igen, mert én nem tudhatom neki mi a probléma stb.!

2021. máj. 26. 14:04
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen... Személyes véleményem, hogy hiányzik sajnos az egészség nevelés, oktatás.

[link]

2021. máj. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Igen akkor én sajnos valószínű benne voltam a maradék 20-30%-ban, még akkor is,ha mire kíért jobban voltam!


Igen, lehet hogy kicsit sokat vártam az egyik legjobb barátom orvos USA-ban! Ő egy speciális mentő egységen orvos, azért nem részletezem, mert olyan egység itt MO nem létezik!


Ő azt mondta nem vitt volna feltétlen kórházba, hanem adott volna injekciót és infúziót és kiirt volna CT közeli időpontban, de azt mondta tételezzük fel, hogy kórházba visz, akkor is adott volna injekció és infúzió és beszólt volna a kórházba, hogy CT kér.


Remélem amíg itt vagyok MO soha többet nem lesz szükségem...

2021. máj. 26. 22:33
 20/38 A kérdező kommentje:

6 válasz:teljes mértékben egyetértek veled, emlékszem mikor, olyan 18-20 év környékén anyuék kihivták hozzám az ügyeletet, mert nagyon fájt a mellkas, majd 40 fok láz, felülni az ágyon se tudtam szinte! Az ügyelet nagyon gyorsan kiért nagyon segítőkész, kedves, udvarias emberek voltak! Alaposan megvizsgált, releváns kérdéseket féltette, mondta teljesen indokoltak fájdalmaim, mert tüdőgyulladás van, adott valami infúziót, mert kivoltam száradva és kiirt gyógyszert még ott voltak, mikor nővérem elindult a gyogyszertárba! Rendkívül segítőkészek voltak!


A mentőt hagyjuk meg a kórházat rémálom volt az egész soha többet, inkább meghalok! Bár a mentős emberileg csillagos 5 volt (rendes, kedves, segítőkész), viszont szakmailag egy nagy 0 éreztem (elnézést)! Legalább annyit tett, hogy szólt a kórházba adjanak nekem sürgősen valamit, amit végül ő adott be a kórházba és láttam rajta nagyon izgult, hogy sikerüljön, látszott rajta gyakorlatban volt, vagy ilyesmi de akkor már olyan rosszul voltam ha ott helyben megmütött volna már az is mindegy lett volna. Ennek ellenére, hogy nem ordítottam, mert nem vagyok olyan, nagyon fájdalmaim voltak még a szememből is folyt a könny! Nagyon sokat kérdezgetett!

2021. máj. 27. 09:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!