Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehetséges, hogy nem adták be...

Lehetséges, hogy nem adták be a vakcina tartalmát?

Figyelt kérdés

Ma voltam a 2. (Szputnyik) oltáson. Nem szoktam nézni az ilyet, mert rosszul lennék vagy elájulnék (ha nem nézek oda, semmi bajom nem lesz). Az orvos fertőtlenítő spray-t fújt a vállamra, beszúrta a tűt, és mikor kihúzta, ilyen fura hangja volt, mint mikor a levegő és a folyadék találkozik, ilyen sercegő hangja volt, aztán hirtelen valami elkezdett folyni a kezemen, amit egy mozdulattal letörtölt. A vállam amúgy iszonyatosan fáj, alig tudom mozgatni (az elsőnél is fájt, de akkor még aludni is tudtam rajta), viszont semmi reakció nincs ezen kívül. Pedig az elsőnél konkrétan láz, brutális fejfájás, szédülés, gyengeség, izom és ízületi fájdalom, fülfájás, mandulafájdalom, hányinger és hasmenés is volt - így szinte lehetetlen, hogy ne legyen semmi ezekhez hasonló most (akár gyengébben, akár erősebben).

Elképzelhető, hogy nem adta be? Ha tényleg nem adta be, hova, kihez lehet fordulni ezzel? Van valami teszt ami kimutatja?

Megnéztem, 0.5ml egy adag, ami nem túl sok.

Szeretnék a lehető legjobban védett lenni, egyrést mert asztmás vagyok, másrészt mert kell a védettség, mert sportoló vagyok (rizikófaktor).

Oltásellenesek kerüljenek légyszi, köszi!



2021. máj. 27. 22:38
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Van olyan, hogy beadás után az oltóanyag visszafolyik, de szerintem akkor szólt volna az orvos. Nem hiszem, hogy bármi oka lett volna rá, hogy ne adja be. Inkább nem a legjobb helyre talált be, esetleg ha húsosabb vagy, nem ment el az izomig, zsírszövetbe ment az anyag.


Mindenesetre ha aggódsz, csináltathatsz antitestszint mérést. Az én férjemnek már az otthoni gyorsteszt kimutatta, hogy lettek antitestjei az oltás után (Sputnikot kapott ő is, a második után két héttel néztük, Clungene márkával, az oltás előtt negatív volt). De ha a gyorsteszt nem mutatja ki, a laboratóriumi attól még kimutathatja.

2021. máj. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Lehet h a fertőtlenítő folyt le.
2021. máj. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Lehetséges, hogy nem adta be? Persze, lehetséges. Valószínű? Elég valószínűtlen. Miért tenne ilyet? Milyen előnye származna belőle? Aki ki akar tolni emberekkel nem orvosnak megy.
2021. máj. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1 Húsos vagyok, de szó szerint :D Úgyhogy izmot tuti talált, alig bírom mozgatni a kezem.

Antitestjeim biztos hogy vannak, mert az 1.-t fix megkaptam :) És ugye van a Szputnyik light, ami lényegében csak az első oltás, az is elég jó védettséget ad, de ha már csinálunk valamit, akkor csináljuk rendesen. Jobb lenne egy 90x százalékos védelem, mint a nyolvanvalamennyi.

#2 Lehet, remélem tényleg az volt csak.

2021. máj. 27. 22:56
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A fertőtlenítő folyt le, nekem is így volt, annyit fújkált rá az oltóorvos :D amúgy megértelek, én most megyek a második oltásra és nekem is vannak ilyen félelmeim, pl hogy mi van, ha nem a 2. adagot adják véletlenül(szputnyiknál ugye van különbség a kettő között).

Szerintem csak túlparázzuk

2021. máj. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nálam úgy volt, hogy a tegnapi nap csak a 2. körösöké volt, ez minimim 3 helyre ki volt írva :D Szóval azt csak nem cserélik el😅

Amúgy beadta az orvos, van oltási reakcióm :) Köszi mindenkinek a válaszokat, és a megértést :)

2021. máj. 28. 08:10
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
“ Antitestjeim biztos hogy vannak, mert az 1.-t fix megkaptam :)” ne legyél ebben biztos, nekem olyan alacsony az antitest számom, hogy új oltás kéne
2021. jún. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 és milyet kaptál?

Amúgy csak az antitestek számát nézni hülyeség, csak erről később tájékozódtam :)

2021. jún. 18. 21:38
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szputnyikot kaptam
2021. jún. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én csak az első Sputnyikot kaptam, heves oltási reakciók voltak, nálam 5 hónap elteltével is 8 as határérték mellett 53 az antitestem. Tehát a Sputnyik Light dolog nem teljesen hülyeség. Elvégre a J&J is kb ugyanez.
2021. szept. 7. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!