Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Más is tapasztalt olyat...

Más is tapasztalt olyat rajtam kívül egészségügyi intézményben, hogy a nővérek eleszik a betegek elől a kaját?

Figyelt kérdés
Illetve ha így uzsonna, vagy tízórai van, akkor csak a vackot adják ki a betegeknek, vagy gondozottaknak, a többit pedig hazaviszik? Idősotthonban és kórházban is tapasztaltam hasonlókat. Ez mindenhol így van, vagy csak belefutottam pár ótvar helybe?

#nővér #lopika
2021. máj. 30. 11:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%

Én jó pár helyen voltam és pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Rendesen odaadták a kajákat, akinek kellett annak segítettek.

Nekem személyesen is volt olyan, hogy 21 körül kerültem be, viszont ebéden kívül nem ettem semmit, amint ezt megtudták, gyorsan kiszaladtak a közeli boltba és vettek nekem egy pár cuccot (szendvicset, kis nasit) hogy tudjak enni. De én itthoni rendszerben nem is hallottam olyanról, hogy lenne tízórai vagy ilyesmi, pedig sok helyen voltam már. Ilyen kis extra nasikat én csak külföldön kaptam.

2021. máj. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
ami kimarad lehet haza viszik de amúgy is olyan keveset adnak olyat nem lehet hogy ne kapjon valaki reggelit
2021. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Orvosként soha nem láttam ilyet. Ha véletlenül marad, mert mondjuk a beteg nem kéri, akkor pl. ilyen dzsemmeket értelemszerűen haza szokták vinni, mert sajnálja az ember kidobni.
2021. máj. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hát itt az egyik magán idősotthonban szervezetten ment. És nem a konyha volt benne vastagon, hanem az ápoló személyzet. Ezt saját szemmel tapasztaltam. Onkológián fekvő ismerős számolt be most hasonlóról. Örülök, hogy nem rendszerszintű akkor a probléma.
2021. máj. 30. 12:10
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
A magán idősotthon nem kifejezetten EÜ intézmény szóval nem kellene sározni, az EÜ dolgozókat.
2021. máj. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Miért nem? Érdekes, ha kiderül valami disznóság, egyből ezzel a hülyeséggel jönnek sokan. Rendkívül káros reakció.
2021. máj. 30. 13:19
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Őszintén sz.rok bele, hogy mi a káros reakció. Orvos vagyok, olyan szintű humánerőforrás hiány van az EÜ-ben, hogy a kedves betegeknek a seggüket kellene a földhöz verni örömükben, hogy egyáltalán van aki, ellátja őket. Sz.r emberek minden szakmában vannak, érdekes módon azonban az EÜ kapcsán mindig csak a mocskolódás megy, semmit sem jó, amit csinálunk és utána megy a csodálkozás, hogy ki vannak égve az emberek. Én normálisan és becsületesen végzem a munkám, nagyon sokat dolgozom, a kollégáim 99 százaléka szintén így van vele, és őszintén belefáradtam abba, hogy a hozzád hasonló görényeket hallgassam akik csak azt nézik, hogy mibe lehet belekötni, és hol lehet belerúgni az egészségügyi dolgozókba!
2021. máj. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen kerdezo csak te fogtad ki ezeket. Anyukam ovono, o is hoz haza peksutiket es hasonlokat, HA(!!) megmaradnak. Mert ugye amugy ott rohad meg. Romlott emberek mindenhol vannak, es lesznek is, de ne hozzajuk hasonlisd mar azt, aki becsuletesen vegzi a munkajat.
2021. máj. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Voltam párszor kórházban, sosem tapasztaltam ilyet és senki nem számolt be nekem hasonlóról. Viszont anyukám tanítónő, ők többször hazavisznek néhány szem almát, amit a gyerekek napok óta hentergetnek, mert az egészséges étkeztetés jegyében minden nap kapnak gyümölcsöt a menzán. Viszont elvétve van olyan gyerek, aki hajlandó hozzányúlni, és hazavinni sem akarják, hiába mondják nekik. Így a hét vége felé elviszik, ami megmarad, egymás közt szétosztva. Kb.4-5 alma/pedagógus. Egyébként az idősotthon nem EÜ intézmény, úgyhogy ez a felesleges hangulatkeltés a káros. Van orvos a családban, tudom, min mennek keresztül nap mint nap, úgyhogy több tiszteletet azoknak, akik állják a sarat az EÜ-ben. Betegként is elég sok időt töltöttem ilyen intézményekben és azt gondolom, a túlnyomó többség minden tőle telhetőt megtesz. Nem az ő hibájuk, ami van.
2021. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Ez nem hangulatkeltés. Nálunk a helyi kórházban ennél milliószor durvább dolgok is megtörténnek. A kádár-kori duma a tiszteletről meg önfeláldozásról pedig nem érdekel, mert mellébeszélés. Mindig ezt kell elsütni meg a leterheltséget, remélve, hogy akkor kussolás lesz.


"kedves betegeknek a seggüket kellene a földhöz verni örömükben, hogy egyáltalán van aki, ellátja őket." NO KOMMENT!

2021. máj. 30. 14:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!