Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vízlerakódással érdemes...

Vízlerakódással érdemes felkeresni a háziorvost?

Figyelt kérdés

Szoktam enni két-három uborkát. És utána olyan 4-5 kg is kimegy belőle.

Érezhetően fogyok.


Érdemes lenne vízhajtót kérnem a háziorvostól?


27/F



2021. máj. 30. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Ezt most nem értem. Két-három uborka és 4-5 kiló? Csak én nem értem a kérdést?
2021. máj. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem simán csak vegyél vízkőoldót.🤣
2021. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
He?
2021. máj. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ekkora marhaságot még életemben nem hallottam, erre nincs az az orvos, aki vízhajtót adna. Ha meg eleve víz megy ki belőled, akkor pláne hülyeség lenne. De lehet, hogy csak én nem értem a kérdést?
2021. máj. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az uborka vízhajtó hatására gondoltam. Az uborkaevés kihajt 4 liternyi vizet belőlem kb egy pár óra alatt.

Utána mindig érezhetően soványabbnak érzem magam.


Ergó 4-5 kg vízzel vagyok mindig súlyosabb mint kellene lennem. :/

2021. máj. 30. 19:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Komolyra fordítva a szót: tapasztalsz olyat pl., hogy dagad a bokád, lábad, bármid? Ha igen, milyen mértékben? Pl. bevág a lábadon a zokni? Ha ilyet tapasztalsz, akkor érdemes utána járni, hogy mitől vizesedsz a kelleténél jobban.

De valószínűleg nincs semmi baj, pusztán ilyen hatással van rád az ubi.

Én pl. kávé ivás után szaladgálok pisilni többször.

2021. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

2-3 uborka kihajt 4-5 litert? De azt hogy?

Mindenesetre én megemlíteném a háziorvosnak minimum. Ez így elég furcsának hangzik.

2021. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, délutánra szorítani kezd kicsit a zokni.

Este ott van a zokni nyoma a lábamon. (A kis barázdák, stb)


A derekamnál is szorosabbnak érződik a ruha.


4-5 liter: csak tipp. Nem mérem. De tényleg nagyon sokat pisilek.


Nagyszüleimnek pl vízhajtót kellett szedni idős korukban. Ez valami genetikai adottság, hogy sok vizet tartunk vissza?

2021. máj. 30. 20:25
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

Beszéld meg orvossal. Ő fogja látni, milyen mértékű a probléma. Vizesedést több minden is okozhat, akár vérnyomás probléma ( valószínű, nagyszüleid vérnyomás csökkentő mellé szedik a vízhajtót), akár szívprobléma, de akár az is, ha túl sokat üldögélsz.

Szerintem nincs baj, de egy konzultációt az orvossal megér a dolog, csak, hogy megnyugodj.

2021. máj. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
Értem már akkor a kérdést. Alapból, ha nincsen keringési betegséged vagy olyan szervi problémád, ami indokolná orvosilag a vízhajtást, akkor nem fog felírni ilyet egyik háziorvos sem. De ha így gondolod és szereted az uborkát, akkor még mindig jobban jársz, ha azt eszed inkább, de 4 liter vizet tuti nem hajt ki. Az, hogy megnyomja a zokni a bokádat, az mindenkinél előfordul, ettől még nem egyértelmű, hogy vizesedsz, de a háziorvosodnak mondd el mi a gondod és majd ő ezt eldönti.
2021. máj. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!