Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vízlerakódással érdemes...

Vízlerakódással érdemes felkeresni a háziorvost?

Figyelt kérdés

Szoktam enni két-három uborkát. És utána olyan 4-5 kg is kimegy belőle.

Érezhetően fogyok.


Érdemes lenne vízhajtót kérnem a háziorvostól?


27/F



2021. máj. 30. 13:32
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. Érdemes lenne megmérni, mennyi megy le.

Reggel testsúly, wc után, reggeli előtt. Másnap újra. Akkor látod a különbséget.

Ami miatt javasoltam az orvost:

- Ha valóban ennyit húz le, az befolyással van az ionháztartásra is, és sok mindenbe be tud kavarni. És ugyan az uborkában vannak ásványi anyagok, de nem annyi, hogy ennyi vízvesztésnél elég legyen.

- A másik: a vizesedésnek oka van, amit ki kell deríteni. Ha kiderül, az kezelhető, legtöbbször valamilyen szív és érrendszeri probléma okozza. Az pedig gyógyszerekkel szintén tartható, míg kezelés nélkül komolyabb baj is lehet belőle.

Plusz emellett az orvos adhat vízhajtót, megfelelően káliummal kiegészítve, és ha szükséges, tud labort ellenőriztetni. Így kontrollálva van.

2021. máj. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!