Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bemehetek a gyerekemmel a...

Bemehetek a gyerekemmel a kórházba, ha nincs védettségi igazolványom?

Figyelt kérdés
Barátnőm a pici babájával (6 napos) mentek vissza a kötelező vizsgálatokra. Szóba jött, hogy a babának lehet bent kell maradnia...de anyuka nem maradhat vele, védettségi igazolvány hiányában. Esküszöm nem értem, ez tényleg így van?

2021. jún. 4. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy így van sajnos. Nővérem csak azért oltatta be magát, mert rá volt kényszerítve emiatt. Van két gyereke, és félt, hogy nem mehet be velük a kórházba, ha valami történik. Amúgy nem bízik az oltásokban, csak ezért ment bele. :(
2021. jún. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pont emiatt regisztráltam most én is az oltásra. :( Pedig nagyon nem akartam... viszont azt nem élném túl, ha a gyerekemmel nem mehetnék be, ha ne adj isten úgy alakulna.
2021. jún. 4. 09:05
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Végül is gyakorlatilag rákényszerül-rákényszerítődik-rákényszeríttetik az is, aki nem akar oltakozni.

Aki ingázó (napi-heti határátlépkedő) az azért, aki kórházba kényszerül, az azért, aki a munkahelye miatt, az azért...

2021. jún. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szomorú és dühítő már ez. :(
2021. jún. 4. 09:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

6 napos gyerekkel nem maradhat bent a szülő? Azért ez megérne egy pert. Csináljon a kórház tesztet és kész. Kiskorú gyerek mellett joga van ott lenni az anyának, főleg, ha szoptat. Megnézném milyen szabály vonatkozott erre a valódi járvány idején. Tudjátok, amikor nem napi pár száz eset volt, hanem 10ezer. Nehezen lehetne bizonyítani, hogy akkor nem volt járványügyi kockázat, most meg igen. A zsarolásnak is vannak határai!

Egyébként nonszensz, ami itt megy. Ismerősöm pár hónapos babája komoly szívműtéten esett át, még amikor tombolt a járvány. Amikor befeküdtek (anya a babával), csinált a kórház tesztet, negatív lett. Műtét után a gyerek intenzívre került, anyukát meg hazaküldték , mondván nincs rá szükség, a baba nincs magánál, etetni se kell. Naponta egyszer bemehet látogatni az egyik szülő 2 órára. Teszt nélkül!!! Ugye, milyen okosak? Tesztelt, negatív anya nem maradhatott bent, de felváltva teszt nélkül bejárhatnak az intenzívre, hátha közben kint sikerült elkapni és bevinni🤮

2021. jún. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Teljesen értelmetlen és logikátlan az egész.

Negatív PCR teszttel maradhatott volna, ami azt jelenti, hogy 3. nap már ott lehetett volna vele.

2021. jún. 4. 09:34
 7/8 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy aki akart már oltatott... a kormány ilyen és ehhez hasonló rejtett manipulációval szeretné rávenni azokat az embereket akik nem szeretnék az oltást. Én így látom.
2021. jún. 4. 09:40
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

Ez azért nagyon ocsmány.


Az, hogy nem engedik partizni az oltatlanokat, ok, de ez hányinger.


Svájcban semmi diszkrimináció nem ér, ha nem oltattál. Mehetsz bárhova, és a teszt is ingyen jár havi 5.

2021. jún. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!