Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen szakorvoshoz lenne...

Milyen szakorvoshoz lenne érdemes fordulnom?

Figyelt kérdés

Eredetileg hajhullás miatt kértem laborvizsgálatra időpontot a háziorvosomtól 5 hónappal ezelőtt, amelynek eredménye több, egészséges határokon kívüli szélsőértéket is mutatott (alacsony MCH, magas vörösvérsejtszám, magas NEUT, nagyon alacsony LYMPH, alacsony EO, alacsony karbamid, nagyon magas totál- illetve konjugált bilirubin). A háziorvosom annyival lezárta, hogy semmi sem köthető a hajhulláshoz.

A héten elmentem magánrendelőbe is, ahol kifejezetten hajhullást vizsgáló laborvizsgálatot kértem, és már meg is kaptam az eredményét. Ebben jóval kevesebb "elem"-et vizsgáltak, mint a múltkoriban. A hormonok egészséges határokon belül vannak, viszont ezeket leszámítva van pár határon kívüli érték is (alacsony fehérvérsejtszám, alacsony MCH, magas monocita %, alacsony vas). A vasat mindkét alkalommal vizsgálták, és szokatlan számomra, hogy először 28,2 egészséges értékű volt, másodszor 11,4 egészséges határon kívüli lett. (egészséges érték a papír szerint 12,5 - 32,2).

Szeretnék magán szakorvoshoz is elmenni az eredményeimmel, de nem tudom milyen szakterületűhöz lenne érdemes. Még az eredmények előtt az endokrinológiát javasolták, de így nem vagyok benne biztos, hogy a hormonok rendben vannak. Ha valaki hozzám hasonló helyzetben volt, és elmondaná a saját tapasztalatait, annak is nagyon örülnék.

Még annyit hozzáfűznék, hogy 20 éves férfi vagyok, és egy évvel ezelőttig erős, sűrű hajam volt, de most már ritkásabb és gyengébb, ezért is fordultam orvoshoz.

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. jún. 9. 14:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Kerdezo, ezek alapjan erdekelne mar, hogy mi szerinted a nagyon magas es nagyon alacsony :D

Merthogy a vasnal ennyi elteres az lokuki 🤣

Endos doki jo otlet, ezen a vonalon indulj el, de lehet amugy nincs semmi gond, ilyen tipus vagy, korabban kezdesz el kopaszodni.

Sajnos ferfiaknal elofordul, apukam mar 23 eves korara kozepen kopasz volt, de makk egeszseges a mai napig.

2021. jún. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!