Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen orvoshoz kellene...

Milyen orvoshoz kellene mennem ezzel?

Figyelt kérdés

A gondom az, hogy nagyon lefogytam, és már sovány vagyok. Próbálok visszahízni több mint 1 éve. Számoltam kalóriákat több, mint fél évig sokkal többet vittem be, mint amennyit elégetek, de semmi. Nemhogy sikerülne híznom, tovább fogyok.

Sajnos elérkezett az a pont, hogy jó esetben 49 kg vagyok, 168 cm-hez. Nemrég feltettem itt gyk-n ezzel kapcsolatban egy kérdést, leírtam ugyanígy hogy mit teszek meg a hizásért, és mégsem sikerül. Kaptam egy olyan választ, hogy ilyen nincs, akkor beteg vagyok.

Nem tudom ez számít-e, de ugyanúgy kb 1 éve kezdődött el nálam, hogy mielőtt megjön rendesen a menstruációm, 1 hétig barnázok. Nem minden hónapban van így, de elég gyakori lett nálam, így összesen 2 hetet vérzek 1 hónapban.

Tudom hogy nagyon nem szép hogy ennyire vékony lettem, én is utálom, de még a rokonaim is állandóan ezzel zaklatlak...

Tehát a kérdésem az lenne, hogy a fogyás lehet valamilyen betegség tünete? Ha igen, szerintetek milyen orvoshoz kellene ezzel fordulnom?

18/L


2021. jún. 12. 12:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos, vagy dietetikus, esetleg belgyógyász. Szerintem a háziorvos a legjobb választás, mert ő majd küld oda, ahová kell.
2021. jún. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsokent egy teljes verkep. Pajzsmirigy, hormon panel, minden letezo xar legyen beixelve. Ha azzal van valami baj, akkor a haziorvos tovabbkuld a megfelelo helyre. Ha a verkep okes, akkor keress fel egy gasztroenterolgust vagy egy diatetikust. Ha elotte jobb sulyban voltal akkor valami betegseg. Ha kiskorod ota ilyen vekony lennel, akkor azt mondanam, hogy genetika.
2021. jún. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én nagyon megértelek, mert az utóbbi pár évben ugyanezzel a problémával küzdök. Annyira gyors lett az anyagcserém, napi 2x szoktam nagyvécézni, hogy egyszerűen folyamatosan fogytam és már alap esetben csak 45 kg vagyok 157 centihez. Pár éve még egészséges súlyom volt, 48-50 kg. Edzéssel tudok csak pár kilót felszedni, de a felsőtestem így is szörnyen néz ki, teljesen kivan a szegycsontom és a vállaim, hátam is nagyon csontosak. Voltam már belgyógyászaton, gasztroenterológián többször is. Annyi derült ki, hogy a tejtermékeket nem bírom, de ezek elhagyása sem oldotta meg eddig a problémát. A következő az endrokrinológus lesz, ő a hormonproblémákkal foglalkozik, mert ilyen indokolatlan fogyást okozhat pl pajzsmirigy-túlműködés vagy inzulinrezisztencia is, ő ezeket és még egyéb hormonokat vizsgál.


Neked is azt javaslom, hogy menj el belgyógyászatra és ő beutal gasztroenterológiára, endokrinológushoz. Végső esetben szoktak gyomor- és béltükrözést is végezni, mert sajnos akár daganat is okozhatja, de ilyen fiatal korban az emésztőrendszeri daganatok nagyon-nagyon ritkák.

2021. jún. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy hasi görcs, hasmenés, puffadás szokott nálad jelentkezni?
2021. jún. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pjazsmirigy ultrahangra is mindenkeppen menj el!!!
2021. jún. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jobb súlyban voltam előtte. Sose voltam elhízott, de nem is voltam ilyen sovány.

Akkor ha elmegyek háziorvoshoz, ott kérjek beutalót teljes vérkép vizsgálatra először?

2021. jún. 20. 18:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen
2021. jún. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Haziorvos is leveszi a vert, a lenyeg h minden legyen beixelve
2021. jún. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!