Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Orvosi vizsgálaton miért...

Orvosi vizsgálaton miért kellett meztelenre vetkőznöm?

Figyelt kérdés

Nemrég volt az iskolában orvosi vizsgálat. Hármasával mentünk be (fiúk, lányok külön, én fiú vagyok), és félmeztelenre kellett vetkőznünk. Megmérték a vérnyomást, magasságot, testsúlyt, látást, meg a többi általános dolgot. Majd át kellett menni egy függönnyel eltakart másik szobába egyesével, ahol az orvos azt mondta, hogy vetkőzzek teljesen meztelenre, és megvizsgált. Ezzel nem is lenne baj, de amikor az előttem lévő fiú ment be, nem húzták be teljesen a függönyt, és láttam, hogy végig rajtamaradt a boxer.

Nekem miért kellett teljesen levetkőznöm, ha neki nem?



2021. jún. 24. 11:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te is megtagadhattad volna, ha akarod. Vagy valamiért az orvos már tudta, hogy annál a fiúnál mi a helyzet. Ennyiből nem lehet megmondani.
2021. jún. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem volt szégyenlős, úgyhogy nem hiszem, hogy megtagadta.

Nekem csak megkérte, hogy húzzam hátra a fitymám, végigtapogatta a heréimet, meg jól megnézett mindent.

Több fiuról sajnos nem tudok, nem igazán beszéltük ki a dolgot.

2021. jún. 24. 11:18
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt egy soványabb, kis termetű srác a suliban. Akkor egyedül őt vizsgálták így, többieket csak megkérdezték, hogy hátra tudják-e húzni a bőrt a fitymán.
2021. jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Fitymat nezi, hogy epp-e.

Semmi baj nincs ezzel.

Sokan szegyenlosek...

2021. jún. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%
Nekem rákérdezett, de visszautasítottam, utána kérdezte minden rendben van-e. Mondtam, hogy igen. Látott egy korábbi orvosi leletet valahonnan. Ha máskor is előfordul, nyugodtan tagadd meg! Maga a vizsgálat pedig úgy tudom valamennyire kötelező, ha az egészet visszautasítod, akkor személyesen kell elmenned, de ezt nem tudom biztosra.
2021. jún. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Engem ez egyáltalán nem zavart, nem vagyok szégyenlős, de az osztálytársam se. És mivel csak kettőnkről tudok valamit, nem tudom, hogy csak engem vetkőztetett le, vagy mindenkit, vagy azt az osztálytársamat miért nem?
2021. jún. 24. 11:45
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
Elgondolkodtató!
2021. jún. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy nem mondja meg az illető az igazat és ugyanúgy megvizsgálta a doki. Az hogy nem húzta le a gatyát nem jelent semmit, én is csak "leengedtem" elől és úgy nézte, fel kellett húznom a bőrt és ennyi. Volt akinek meg is taperolta, gondolom látott valamit rajta amit éreznie is kellett a pontos diagnózishoz.

A dolgok nem mindig azok aminek látszanak.

2021. jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló volt a vizsgalat én is szégyelltem magam.
2021. jún. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

Normális ez a vizsgálat, mert meg kell nézniük, hogy rendben van-e a nemi szerved, pl leszálltak-e a herék, vagy nem tapint-e daganatot benne.


Nálunk pl tapintásos mellvizsgálat is volt középsuli végén, mert attól, hogy fiatalok vagyunk, simán kialakulhat mellrák akár. Nem korfüggő, viszont 18 év alatt nem sokan mennek nőgyógyászhoz, pl.

2021. jún. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!