Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akik a doktorok mellett...

Akik a doktorok mellett asszisztensként dolgoznak, azok egészségügyi iskolát végeztek v. elég ha ilyen 2 éves Okj-s erre irányuló képzésen vesznek részt?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 11:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Csak azért mert nem mindenhol vannak külön vizsgáló helységek kialakítva,és azért senki se szereti főleg ha kínosabb vizsgálatnál látják őket,és megint más aki 4 évet elvégzett pl.mint ápoló eg.suliban és rendes gyakorlaton vett részt és aki 2 évet mindenféle gyakorlat nélkül szinte végez el és úgy kap papírt és úgy van ott.Vagy hogy működik ez?Mert nálunk eg.végzettsége nincs egy fiatal csajnak aki most mint adminisztrátor besegít a rendelőben,igaz van külön vizsgálórész kialakítva,de ha nem lenne akkor simán láthatna mindent v. van erre irányuló szabály?
2010. aug. 26. 11:52
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincsen erre vonatkozó szabály. Én olyan részlegen dolgozom a kórházban, ahol esetlegesen adminisztrátor is láthat beteget vetkőzve, így-úgy amúgy. Őket a szeméremérzet betartására vonatkozó szabályok, titoktartás ésatöbbi ugyanúgy vonatkozik. Szerintem meg oly mindegy végezettséggel rendelkező vagy nem rendelkező idegen ember elött vetkőzől le.

Amúgy egészségügyi dolgozóknak, aszsissztenseknek különféle képzettségei lehetnek.

2010. szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem meg ez nem így van,most gondolj már bele,elvileg nekem is van irodavezetői képzettségem és akkor simán bekerülők egy rendelőben és látok urológia vizsgálatot,mert éppen egy iskolaorvos mellé kerülők,szerintem ez sértő a beteg emberekre nézve.Én nem örültem volna ha orvoson kívül egy intimebb vizsgálatnál lát egy irodista,ez sértő.
2010. szept. 5. 11:30
 4/4 A kérdező kommentje:
A szeméremérzetet meg pont hogy sérti az,ha nem egy megfelelő végzettésű ember látja eleve kínós helyzetben.
2010. szept. 5. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!