Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lakóhelyemen kívül más városba...

Lakóhelyemen kívül más városba is mehetek szakrendelésre pl. szemészetre?

Figyelt kérdés
Múltkorában hallottam olyat hogy csak az adott városban látnak el. Hogyan van ez?
2010. aug. 26. 12:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi rendszeresen a másik városba, kb.6 km-re járunk az sztk-ba, mert nálunk mocskos minden és nagy a tömeg, ott pedig tiszta, kultúrált és hamar sorra lehet kerülni. Még sosem küldtek el azzal, hogy nálunk is van sztk. Szerintem nyugodtan próbálkozz :=)
2010. aug. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyire kukacoskodó a betegfelvevő asszisztens.

Korábban nagyon sokszor szóltak (én nem mindig kedves hangnemben), hogy "de magának nem ide szól a lakcímkártyája, akkor miért ide jött"? Erre általában ki kellett találnod egy nagyon jó indokot (pl. hogy sürgős eset, nem volt időd hazamenni, blablabla), akkor általában elláttak. De még így is volt, hogy visszaadták a kártyád, és megmondták, hogy menj a lekhelyed szerint illetékeshez...


Ez már több, mint 10 éve volt, de én sajnos többször jártam így. Mostanában ez annyit változott, hogy egyrészt a nagyobb forgalmú szakrendelőkben mindig hatalmas a sor, van, hogy hónapokkal későbbre adnak időpontot (mint pl. nekem tavaly három hónapot kellett várnom egy hasi ultrahangra), ilyenkor általában eltekintenek a civakodástól a recepción. Illetve ami miatt még könnyebb, az az, hogy nagyon sok szakorvos fogad magánbetegeket a szakorvosi rendelőjében, van, hogy a rendes rendelési idejében is. A recepción általában nem szokták tudni (megkérdezni meg joguk sincs), hogy az illető beteg magánban megy-e hozzá, vagy OEP-alapon. Így OEP-alapon is el szoktak látni... :)

2010. aug. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez inkább a kórházaknál van így,sztk-nál tényleg attól függ hogy állnak a dologhoz.Én mondjuk nem járok sztk-ba,semmilyen vizsgálatra,mert ott órákat kell ülni.Persze,én megtehetem:-)
2010. aug. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!