Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem tudok Uniós COVID...

Miért nem tudok Uniós COVID igazolást kapni az ügyfélkapun keresztül, ha van érvényes Magyar védettségi igazolásom? A kormányablak ügyintézője azt mondta, hogy valószínűleg a házi orvos nem töltötte fel a rendszerbe a pozitív teszt eredményt.

Figyelt kérdés
Mi a teendő? Utólag van esély feltöltetni? A teszt eredmény meg van papír alapon. Hatósági karantént letöltöttük. Most egy ilyen adminisztrációs hiba miatt nem kapok Uniós COVID igazolást.

2021. júl. 8. 14:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

9/10 válasz


Van védettségi kártya. Köszönöm a linket. Ez alapján olyan egyszerűnek tűnik az Uniós Gyógyultsági igazolás megszerzése.


Újra elkezdjük keresni az igazunkat!

Köszönöm a segítséget!

2021. júl. 14. 21:58
 12/15 anonim ***** válasza:
Mikor voltál karanténban?
2021. júl. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12/12 válasz


2021-02-19-től 2021-02-28-ig.

2021. júl. 15. 07:35
 14/15 A kérdező kommentje:

Megkerestem egy levélben Megyei Kormányhivatal Járási Hivatala Népegészségügyi Osztályát. Ők kizárólag a járványügyi szakrendszerhez (OSZIR) férnek hozzá.


Igazolták, hogy COVID-19 betegségen átesett, gyógyult személyként szerepelek. A nyilvántartáshoz csatolva van a COVID-19 betegséget igazoló antigén gyorsteszt (mintavétel: 2021.02.18. napja). Emellett háziorvos által a szakrendszerbe feltöltésre került a megbetegedés bejelentése, majd a gyógyulás időpontját tartalmazó kijelentése is. Mindezen információk alapján, NÉV COVID-19 betegségesete 2021.03.08. napján a járványügyi szakrendszerben lezárásra került.


Az Európai Uniós Covid igazolvány igénylésére az EESZT rendszeren keresztül van lehetőség. Ehhez a rendszerhez a népegészségügyi hatóság nem fér hozzá.


Kérte, hogy jelentkezzem a problémámmal háziorvosomnál.


Elmentem újra a házi orvoshoz.


A házi orvos azt mondta "Az Európai Uniós Covid igazolvány igénylésére az EESZT rendszeren keresztül van lehetőség. Ehhez a rendszerhez a népegészségügyi hatóság és a házi orvos nem fér hozzá.

Javasolta a Kormányablak újbóli felkeresését, mert ők minden rendszert látnak.


Ennyi a történet. 2x Körbe értem. A Kormányablakból küldtek a házi orvoshoz és vissza.

Feladtam a harcot.

Találtunk egy JOHSON&JOHSON oltási lehetőséget vasárnap 50Km távolságra tőlünk.

Megtörtént az oltás. 2 hét múlva mehetünk nyaralni.

2021. júl. 19. 09:37
 15/15 anonim ***** válasza:

Jól belekerültél ebbe a tilitoli rendszerbe. Szomorú.

Így most be vagy oltva :)

2021. júl. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!