Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Közgyógy megújítása. Muszáj...

Közgyógy megújítása. Muszáj bemenni a kormányablakba, vagy elég letölteni a nyomtatványt?

Figyelt kérdés

Ha megvan a háziorvos által kiállított papír, akkor mellé még kell még egy nyomtatvány tudtommal amit a kormányablakban intéznek.


Azt hiszem ez a nyomtatvány kell hozzá:

[link] [link]


Ha ezt kitöltjük és az orvosi igazolással elpostázzuk, úgyis jó?


Mert igazából ha ennyi a menete, akkor felesleges bemenni a nyomtatványért az okmányirodába.



2020. máj. 6. 10:57
 1/2 A kérdező kommentje:

Azt hiszem a link rossz, talán így jó lesz:

[link] [link]


Ha nem jó a link akkor mindegy, az a neve a nyomtatványnak, hogy "KÉRELEM

a közgyógyellátás megállapítására"

9. számú melléklet a 63/2006. (III. 27.) Korm. rendelethez

2020. máj. 6. 11:01
 2/2 anonim válasza:
Nekem június 24-én jár le. A kormányhivatal kiküldte a nyomtatványt április elején azzal, hogy ha alanyi jogosult vagyok, akkor töltsem ki, írjam alá, mellékeljem az orvosi igazolást és postán küldjem vissza. Ha nem alanyi jogon kapom akkor az egy háztartásban lakó hozzátartozók jövedelemigazolását is mellékelni kellett. Kb 1 hete küldtem vissza postán, tegnap kaptam választ, ami az ügyre felfüggesztett határozatot tartalmaz, azzal ha június 29-ig nem kapok érfemi választ, akkor 10 ezer ft-ot fizet az állam. Nem tudom ez pontosan mit jelent, csak gondolom a vírus miatti csökkentett ügymenet miatt van. Meg amúgy is van olyan rendelet, hogy ha valakinek lejár a vírusveszély ideje alatt valamilyen hivatalos engedélye azt a vírusveszély megszünése utánig pontosan nem tudom hány napig (talán 90 napig?) meghosszabbítják az érvényességét. Szerintem, ha neked is a közeljövőben jár le a határidő feltétlen küldd el a nyomtatványt éa a rád vonatkozó mellékleteket postán, mert személyesen most nem lehet semmit intézni a kormányhivataloknál.
2020. máj. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!