Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nehéz tőlem vért venni. Aki...

Nehéz tőlem vért venni. Aki hasonlóképpen van, annak milyen praktikák használnak?

Figyelt kérdés
Ma voltam vérvételen, és sajnos nagyon félek tőle mindig, mert nekem fáj. Nem ez az első eset ami ma is megtörtént, hogy megszúrnak, ami nem is fájna még, de nem jön a vér és egyre bentebb tolja a tűt. Most is így volt, A szúrás után 3x tolta bentebb a tűt, az utolsó már eléggé fájt. Anyukám is ott volt, ő mondta hogy pedig már a kezem lila volt úgy el volt szorítva, én is szorítottam ökölbe hogy minél jobban jöjjön. Ittam vizet előtte, nem egy két kortyot és mégis ez van. Nem látszanak amúgy igazán az ereim, mélyebben vannak, és most ma mondta a hölgy aki a vért vette, hogy a vénám fala is vastagabb. Meg gondolom az izgulás sem tesz jót,azt meg orvos mondta korábban hogy ha félsz nehezebben jön a véred. De nem tudom mit kéne csinálnom hogy ez ne legyen ekkora probléma. Valakinek valami jó praktika?

2021. júl. 13. 13:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Jártam már így. Nálam a hagyományos ”csepegtetős” módszert alkalmazták. Amúgy inni kel előtte sokat, de ha félsz, akkor lehet, hogy így védekezik a szervezeted.
2021. júl. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb túlsúlyod van, az nehezíti a vérvételt.

Előtte fél-egy órával igyál nagyon sokat.

2021. júl. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem sincs vénák mert kövér vagyok. Mikor utoljára vettek vért tőlem összevissza szurkaltak.
2021. júl. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős, tőlem alig lehet levenni két csővel, mert a másodiknál elapad a vérem. Iszonyúan leesik a vérnyomásom, sípolni kezd a fülem, a gyomrom pedig szúrni és el akarok ájulni. Nekem ezért szokta anyukám (aki ápoló) levenni a vérem speciális kisbabáknak való tűvel, meg kizárólag ágyon ülve, aztán fekve (tudja, hogy a végére általában feladom a harcot és "eldobom a kanalat" x)). Nem mintha tudatos lenne ez az egész és hisztiznék meg hasonlók, egyszerűen ha belém szúrnak valamit, elindul ez a folyamat és a végén össze kell szedni a padlóról. De a többiek jól mondják, igyál előtte sokat, és ha kedves az ápoló, esetleg ismerős, dobd fel neki hogy a pici babáknak való szárnyas tűvel vegye le a véred (sokat számít egyébként, jóval kevésbé érezni).
2021. júl. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Covid után egy hónappal voltam általános vérképet csináltatni, ötödik szúrásra tudtak csak vért venni, pedig az elsőnél is már szárnyas tűt használtak. :( Szúrtak kétszer könyöknél, aztán a kézfejemen próbálkoztak, az egyik helyen szét is durrant a véna, utána egy hétig lila-sárga-zöld pukli volt a jobb kézfejemen. Ötödjére hívták az anesztest, aki mindenkitől tud venni vért, neki az első kémcső lejött viszonylag normálisan, a másodikat úgy kellett kipaszírozni és közben mozgatni a tűt, egy élmény volt.
2021. júl. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem látszik a helye de amikor rutinos vérvevőhöz megyek akkor nincs gond. Mondjuk én nem félek a tűtől simán engedem kézfejből és azt látják, nincs mellészurka. De van aki onnan nem hajlandó venni.
2021. júl. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A vicc az hogy nem vagyok túlsúlyos, vékonynak mondanám magam. A tű gondolom felnőtt volt, de tettek már be régen branült is, abból a kéket tették először be, azon nem is tudtak vért venni, ki kellett szedni és a kis sárgával ami babáknak való csinálta aztán az ápoló a másik kezemen, és azzal jó lett. De nyomott bele sóoldatot mielőtt levette a vért mert a másiknál már ilyen vákumos szart hozott hogy jöjjön a vér de az se használt. Én amúgy érdekes módon sosem vagyok rosszul, csak nagyon félek. Ha kihúzta a tűt akkor meg örülök hogy leléphetek onnan végre, nem ájuldozok sosem.
2021. júl. 13. 14:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok:

Hidd el, én is lelépnék ha tudnék. Múltkor nem anyum vett vért, végeztünk nagy nehezen lejött másfél cső. Megállapítottam hogy simán ment, nem vagyok szarul, nem húz lefele a föld, fellélegezhetek...de úgy mégiscsak kiszáradt a szám meg olyan fura a torkom, kértem a nővértől egy pohár vizet. Adásszünet. Öt perc múlva egy hordágyon térek magamhoz és éppen orvosért üvöltenek... Gondolhatod. :D

2021. júl. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%
Én inkább nem járok ilyen helyekre.
2021. júl. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A múltkori óta én se nagyon. 1-es voltam.
2021. júl. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!