Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Magamnak beköthetek itthon...

Magamnak beköthetek itthon egy branült?

Figyelt kérdés
Azért, hogy ne kelljen minden nap szúrni. Már szereztem is egyet, csak nem merem berakni.

2021. júl. 14. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha még sosem csináltad, akkor ne. Bár...ha droghoz kell, akkor nyugodtan, a nyakadba, kettőt!
2021. júl. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne, az valamivel bonyolultabb, mint szúrni. De elmehetsz az orvoshoz, aki felírta a napi injekciót, hogy tegye már be a branült.
2021. júl. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszerhez kellene?
2021. júl. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1es, persze ha drogoznék majd pont érdekelne...
2021. júl. 14. 20:31
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Remélem azzal is tisztában vagy hogy mivel kell zárni ha naponta használod, és mivel ha hosszabb időre, mondjuk egy hétre akarod tartósítani.

Nem úgy megy hogy csak beszúrod és működik.

Én inkább orvosra bíznám.

2021. júl. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen vénás gyógyszert használsz napi szinten?
2021. júl. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
6.-ra már elég jól sikerülhet.
2021. júl. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ápolónő vagyok, sürgősségin dolgozok hét éve. Őszinte leszek mi Eü dolgozók több idő és sok tapasztalat után mondjuk azt biztonsággal hogy tudunk vénázni, ha nincsen benne rutinod ne szúrkáld magad. A masik egy branül 3 napnál tovább nem maradhat bent, cserelni kell,

Használat előtt és után meg “gondozni”... tartósítani , hogy ne alvadjon be,

Naponta kötés csere , ezáltal ellenorzod , hogy nincsen gyulladás bármi.

A helyedben megkérném erre a háziorvost / kezelőorvost, de őszintén szolva nem szivesen vannak haza engedve a betegek branüllel a kezükben ( nyilván csak az, aki megbízhatóbb vagy nagyon rossz vénái vannak és kúra szeru venas therapiat kap).

2021. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A branült nem "bekötni" szoktuk, hanem beszúrjuk. Az infúziót szoktuk bekötni. De mindegy is, mert nem véletlenül egészségügyi szakember végzi. Ez egy szakfeladat, nem laikusok otthoni dolga. Egyrészt egy branül 72 órás, tehát annyi időközönként cserélni kell, másrészt vannak vele ápolási feladatok (kötéscsere, fertőtlenítés, öblítés stb). Ha időközben átereszt, para megy, begyullad stb. ezeket a jeleket is észre kell venni.

Amit "szereztél", például honnan tudod hogy megfelelő méretű-e?

Inkább ott ahol naponta szúrnak, kérdezd meg nem-e betennének egyet amivel hazamehetsz és ők használják/ápolják. Ha le van fáslizva és vigyázol rá, nem rántod ki.

2021. júl. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki írt, végül nem tettem be a branült, átgondoltam, jobb így inkább
2021. júl. 19. 18:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!