Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Megéri magánúton MR vizsgálatr...

Megéri magánúton MR vizsgálatra menni?

Figyelt kérdés
Aki volt már, leírná a tapasztalatát légyszi? Tudom hogy nem olcsó, de legalább hamar sorra kerülök és részletes kivizsgálást kapok?
2021. aug. 4. 06:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell az MR vizsgálat?

Ha nem sürgős, akkor neked is csak pénzkidobás.

Ha sürgős akkor elég hamar elvégzik államiban is, ha egy szakorvos beutal, nem kell hónapokat várni csak akkor ha tényleg nem sürgős eset (=az állapotod nem fog romlani az MRI-ig). Például ha olyan neurológiai tüneteid vannak, ami indokolja, akkor kb azonnal vagy nagyon rövid időn belül elvégzik a vizsgálatot, ha csak néha fáj a fejed, akkor hónapokat kell rá várni.


Magánban odamész, megcsinálják, kifizeted. Utána kapsz egy leletet és CD-t és azzal el tudsz menni a megfelelő szakorvoshoz.

2021. aug. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mint szakmabéli válaszolnék.

A legfobb különbség a sorra kerulesen kívül az az, hogy államiban kB 20 perc jut egy vizsgálatra, magánban pedig 30, illetve annyit foglalnak ki amennyi kell(több régió esetében). Illetve az is jobban megoldható, ha több régiót szeretne az ember. Államiban egy nap egy embernek egy régió vizsgálat jár.

Az a plusz 10 perc meg annyit számít, hogy nem egy lebutított vizsgálatot kapsz. Belefer az időbe akár egy extra szekvencia is.

Az állami vizsgálat is informatív ettől függetlenül, mert használható az a képanyag is.


A gép/ember kB ugyan az a vándorlás miatt. A többi meg tényleg attól függ, hogy mi miatt kell. Ha raer csak annyi, hogy legyen meg, akkor nem kell emiatt 40-100 ezer forintot kifizetni.

2021. aug. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen megéri
2021. aug. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, elsősorban koponya MR lenne, mivel elég régóta fáj a fejem. Tavaly októberben volt bennem valami vírus (az is lehet hogy covid) mert elég szarul voltam, novemberben ugyan voltam CT-n szakorvos által beutalva, de az szerencsére nem mutatott semmit, viszont azóta is sajna elég gyakran érzem.
2021. aug. 4. 09:47
 5/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok és is fejfájások miatt kértem MR-t. Megérte így is hogy fizetős,mert hamar kaptam időpontot és a nyugalmam mindent megér.

Ha még nem voltál MR-en vigyél füldugót mert nagyon hangos és nem mindenhol adnak a zaj ellen védelmet.


Sors fintora,hogy pár hónappal később a fülem mögött lévő kinövés miatt a fül-orr-gégész kontrasztos koponya CT-re küldött.

Ott is tökéletes ellátást kaptam,teljesen jól kiértékelt lelettel és 2 héten belül volt időpontom.

Szerencsére kiderült csak csontkinövés.

2021. aug. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
És te hol voltál, mennyibe került? Mennyi idő alatt kaptál időpontot?
2021. aug. 4. 10:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Miskolci vagyok egy hétfőn kértem időpontot ,szerdán már mehettem is.

35.000 Ft volt kontrasztanyag nélküli.MR pontosabb képet ad állítólag azért arra esett a választásom.

De CT már van 20.000 Ft-ért is kontrasztanyag nélkül szintén (bár nekem azt mondták CT jobb ha kontrasztos).

2021. aug. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
És szerinted lehet valami komolyabb baj (pl. daganat) a hosszú ideje tartó fájdalom mögött?
2021. aug. 4. 11:14
 9/14 anonim ***** válasza:

Hol fáj a fejed és hogyan? Állandóan vagy időszakosan?

Mi az a hosszú idő?

Nekem évekig fájt a fejem időszakosan,de az utóbbi hónapokban szinte már minden nap. Féloldalas volt,de váltakozott az oldal így sejtettem hogy talán migrén de azért nem tudtam megnyugodni.Inkább elmentem.

Érdekesség hogy mióta mindennap 500 mg magnéziumot szedek (5 hónapja) nem fájt csak 2x.

De ez Magnézium-citrát ami nagyon jól hasznosul,nagyon nem mindegy milyet szed az ember.

Nem hinném hogy daganatod van,az járna más tünetekkel is mint pl epilepszia,szédülés,kettős látás stb.

Előfordulhat hogy neked is csak "banális" oka van mint sok embernek,pl a nyaki gerinc miatt fáj a fejed vagy vitaminhiány,vérszegénység.

De lehet ciszta amit műtét nélkül kis beavatkozással tudnak orvosolni ha esetleg az okoz fejfájást.

2021. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát elsősorban a jobboldalon szokott a homlokom és a halántékom tájékán, és bár ez elsősorban a migrénre jellemző, de úgy tudom azt csak időnként szokott előjönni, nekem meg lassan már szinte nincs olyan nap, hogy legalább pár órán át ne érezném valamennyire a fejem azon részét. Emellett gyakran vagyok álmos/fáradt napközben, illetve a szívem/pulzusom is hevesebben verne, pedig pont múltkor voltam egy nyári munka miatt alkalmi vizsgálaton ahol a doki rendben találta vérnyomásomat.
2021. aug. 4. 13:27
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!