Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ételintolerancia okozhat...

Ételintolerancia okozhat gyakori székelést?

Figyelt kérdés

Egy nap nagyon sokszor kell mennem görcsösen wc-re otthon is és a munkahelyen is. Van,hogy csak az ingert érzem de amikor leülök akkor nem vagy alig jön valami és attól függ mi eszem van,hogy normális állagú de van,hogy folyékony a széklet.

Egy hete elkezdtem a rostbevitelt fokozni(rostos reggeli szeletek,teljes kiőrlésű kenyerek,almarost por,zabkása) de alig látok javulást.

Amikor befelyezem a székelést akkor nincs meg az a kényelmes teljesség érzet hanem az a "még tudnék itt ülni" érzés.

Lehet ez valami ételalergia vagy ez valami komolyabb jele lehet a belekben?


2021. aug. 5. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos elég sok oka lehet, lehet csak a fokozott rostbevitel az oka.


De sajnos lehet komolyabb is a baj.

Érdemes gasztroenterológushoz elmenni. Vérvétellel ki lehet deríteni, ha ételintolerancia az oka, esetleg gluténérzékenység, tejfehérje érkenység. Vérvétel megmutatja, ha gyulladás van a szervezetben.


Kilégzéses vizsgálattal tejcukor (laktóz) vagy fruktóz érzékenység deríthető ki.

Bármi derül is ki, legalább tudni fogod, milyen ételeket érdemes kerülni.


Remélem semmi komoly oka nincs, de jobb mielőbb megtudni, mi a gond, jobbulást!

2021. aug. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kb 2 hónapja voltam vérvételen(allergia miatt) akkor egyedül a bilirubin szintem volt magas a májban mert elvileg a tonicra allergiás vagyok.


A kilégzéses vizsgálatot azt a gasztroenterológus csinálja amúgy?


Köszönöm szépen :)

2021. aug. 5. 20:14
 3/3 anonim ***** válasza:

Allergia és intolerancia nem ugyanaz.


Nekem pl a gluténtól (diétahiba) megy a hasam sokszor és kellemetlen is.

2021. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!