Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Műtéti altatás után gyakori,...

Műtéti altatás után gyakori, hogy az ember olyan dolgokat mond amit egyébként magában tartana, esetleg abszolút nem odaillő dolgokat?

Figyelt kérdés
Soha nem volt még műtétem, most el fognak altatni, de ez az egyetlen amitől félek, hogy ébredés után valami rosszat fogok mondani az orvosoknak, vagy valami baromi gáz dolgot ami az agyam mélyén van. Gyakori az ilyen, vagy ez csak olyan dolog ami azokkal történik akik nagyon érzékenyek erre, vagy kicsit "túl van tolva" az altató?
2021. aug. 9. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
Altatás után az ébredés ugyan olyan, mint ha simán reggel ébrednél.
2021. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Műtét utáni altatásból amikor felébredsz az se fogod tudni hirtelen, hogy hol vagy. Utána meg alig várod, hogy a műtősemberke visszavigyen a kortermi ágyadba, hogy újra aludni tudj. Olyan kába az ember utána, hogy beszélni sem lesz kedve.

Túl tolva sem lehet az altató (nem hiába van altató orvos külön) mert abba bele lehetne halni,ha "túl tolják"

2021. aug. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
24 óra munka után fekudnel vissza aludni, aztán egyvalaki felkelteti 3 óra múlva. Na olyan érzés lesz, aztán visszafekudnel aludni egybol.
2021. aug. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Ez így oligaz ahogy írtad!5 napja volt egy kisebb műtétem.Altattak,és mikor az ágyamra tettek felébredtem.A nővérnek,és a műttős segédnek is mondtam hülyeséget.Kiheverhető,de cikis.Szégyeltem magam utána picit.De szerintem inkább a (koktéltől)+altatás együtt lehet.fájdalomcsillapító,meg még kaptam 2 félét vénába altatás előtt.Én amolyan részeges állapotra hasonlítanám.Őszinte gondolatok,de normál esetben bentartanád.Ja és ne ijedj meg,semmi rosszat sértőt nem fogsz mondani.Inkább viccesen jön ki,mint rosszúl :D Vagy semmit nem mondasz.
2021. okt. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére már a gyógyuláson is túl vagyok :) Utólag kiderült, hogy csak kb 1 perc esett ki amikor már rámtették a maszkot, meg közvetlen a műtét után egy liftezésnyi idő volt ami képszakadás, kb. meg sem szólaltam csak mondtam hogy jól vagyok, 5 perc elteltével már telefonáltam, bár úgy beszéltem mint aki részeg, de beszámítható voltam :D ugyanez chatnél, kicsit viccesen írtam pár sort aztán visszadőltem aludni
2021. okt. 10. 22:31
 6/6 anonim ***** válasza:
én angolul karattyoltam altatás után és nem emlékeztem rá
2022. máj. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!