Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet egyszerre szedni ezeket?

Lehet egyszerre szedni ezeket?

Figyelt kérdés

Este 6 körül be szoktam venni egy 0.5 ös rivotrilt enyhe izomproblémákra, amit mostanában szedni szeretnék legalább egy pár hétig.


Most derült ki viszont, hogy belső gyulladás van a testemben, amire egy kórházi szakorvos azt ajánlotta, hogy szedjek napi 3 szem 25 mg-os cataflam dolot egy pár napig.

Ezt kora reggel, délelőtt és délután szedném be.

Így gondoltam: reggel 6-kor, délelőtt 10-kor és délután 14-kor.


Kérdéseim

1 Ebben az esetben lehet 0.5-ös rivotrilt és cataflam dolot egy azon napon, de különböző időpontokban szedni?


2 Valószínűsíthető így, hogy nem lesz komoly probléma a 2 gyógyszer együttes szedése miatt ebben a pár napban?


2021. szept. 2. 07:26
 1/6 anonim ***** válasza:
A gyógyszerek hatóanyaga között nincs kölcsönhatás. Nyugodtan lehet egyszerre szedni a kettőt.
2021. szept. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi, de elfelejtettem mondani, hogy erre a 3-4 napra még napi 1-1 db 10 mg-os Quamatel minit (gyomorvédő) is szednék reggelente még a cataflam dolo bevétele előtt, a cataflam dolo mellékhatása ellen.


Még ez a 3 gyógyszer is szedhető együtt egy pár napig komoly gond nélkül?

2021. szept. 2. 10:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen.

[link]

2021. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez egy elfogadható lista, csak sajnos amikor ezeket a gyulladáscsökkentőket néztem:


Rivotril 0,5 mg (clonazepam) és Ibumax 200 mg filmtabletta (ibuprofen)

Rivotril 0,5 mg (clonazepam) és Ibuprofen Polfa 200 mg bevont tabletta (ibuprofen)


mindkettőnél ezt írta ki:

"Ilyen gyógyszerkölcsönhatás nem található adatbázisunkban"


Azaz ezt például nem tesztelték le.


Kérdésem

Szerinted akkor ha a 0.5-ös rivotrilt ibuprofen alapú gyulladáscsökkentővel szeretném a kérdésben leírt módon együtt szedni, akkor valószínűleg történne valami komoly gondom?

2021. szept. 2. 15:38
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. szept. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4# Nem.

"Ilyen gyógyszerkölcsönhatás nem található adatbázisunkban"

Ez azt jelenti, hogy a két gyógyszer között nincs interakció. Azaz szedhetőek egymással.

2021. szept. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!