Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mennyi ideig tart egy koponya...

Mennyi ideig tart egy koponya Mri? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok, holnap megyek koponya Mri re szem akkomodacio miatt. De borzalmasan félek , panikolos vagyok és sajnos hipochonder. Amióta elküldtek folyton az járt a fejemben hogy agydagantom van és az Mri leleten is rajta lesz , hiába próbálom kiverni a fejemből nem tudom. Másik problémám maga a géppel van soha nem voltam ilyen vizsgálaton csak hallasbil tudom hogy megy és hallottam olyan is hogy akár 40 percig is eltarthat . Annyit nem bírok ki qepbe. Örülök ha 15 percet kihuzom valahogy . Járt már valaki ilyen cipőben? Vehetek be szorongás oldott előtte ? Borzalmas ez a félelem és nem akarom megszakítani az mrit. Mert van pánik gomb ha jól tudom de akkor végleg leáll az egész vagy folytatják? Előre is köszönöm a válaszokat.

2021. szept. 2. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
15-30 perc attól függően, hogy milyen felvételt kért a beutaló orvos. Natív, kontrasztanyagos stb.
2021. szept. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nat. Így van rövidítve gondolom akkor ez lesz a natív .
2021. szept. 2. 15:19
 3/11 A kérdező kommentje:
Meg az is bele van írva hogy melyik részt vizsgálják
2021. szept. 2. 15:19
 4/11 anonim ***** válasza:
Én többször voltam, 15-20 perc körül volt eddig mind. Nekem a kontrasztanyag beadás része a legrosszabb, mert rosszul vagyok a tűktől és elfogott egy rosszullét érzés, mikor éreztem ahogy megy be az ereimbe az anyag, de végül elmúlt. Nekem az segített, hogy egy pontot néztem bent a gépben és közben gondolkodtam valami máson.
2021. szept. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor kb. 20 perc, csak az is a baj, hogy nem szabad mozogni és a fejedre pluszban egy búrát is tesznek.
2021. szept. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem nem koponya hanem más szokott lenni rendszeresen, de hátha segít. Nyugodtan vegyél be gyógyszert előtte, én is szoktam (előtte este és a vizsgálat napján beveszek egy kis Xanaxot, a háziorvosoddal nyugodtan írasd fel, vagy valami hasonlót). Mikor lefekszem az asztalra, onnantól be szoktam csukni a szemem, és azt képzelem, hogy egy sci-fi stílusú délutáni szundítás következik. A gép elég hangos, itt bele tudsz hallgatni, hogy ne legyen váratlan: https://www.youtube.com/watch?v=9GZvd_4ot04 Arra szoktam figyelni, hogy egyenletesen lélegezzek, és igazából nagyon békés szokott lenni az egész.

2021. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Na basszus az a búra meg szűkít is majd . Hát nem várom őszinte leszek de valahogy csak kibírom azt a 20 percet . Nagyon remelem. :/nagyon szépen Köszönöm a válaszokat
2021. szept. 2. 15:31
 8/11 anonim válasza:
OFF: lehet kérni kontrasztanyag nélkül is, ha jól tudom. Nekem is kell majd mennem, de én nem vállalom, hogy bármit velem nyomjanak. (nagyon rosszul vagyok a szúrástól.)
2021. szept. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Na jó te Úristen milyen hangok , remélem valami fuldugot kapok. Köszönöm hogy elkuldted ezt a videót legalább holnap nem ugrik ki a gépből az első hangnal :')
2021. szept. 2. 15:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Füldugót nem adnak, de megpróbálhatsz vinni sajátot.
2021. szept. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!