Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Utasították már vissza bármily...

Utasították már vissza bármilyen orvosi beavatkozást? Miért?

Figyelt kérdés

#műtét #nőgyógyászati vizsgálat #Fogorvosi beavatkozást
2021. szept. 15. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem, mert normális vagyok. Azért megyek orvoshoz, hogy kezeljen.
2021. szept. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Soha
2021. szept. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Az egyik fogorvosnak nem engedtem kihúzni egy fogamat. Jól tettem, mert másik rendelőben meg tudták menteni.
2021. szept. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%
Hát én igen. Gyomortükrözést refluxgyanú miatt. Aztán egy kórházi dolgozó még rá is helyeselt hogy jól tettem mert az borzalmas. Azóta se volt.
2021. szept. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

Igen, gyomortükrözést. Teljesen felesleges lett volna. Azóta rendbejött az emésztésem.


Nem mondom, hogy folyton felül kell bírálni az orvost, vagy a google diagnózisra bízni magad. De tudni kell, hogy az orvosok plussz pénzt kapnak bizonyos vizsgálatok, műtétek után. Ezért nagyon szeretik a rutin műtéteket, ha kell, ha nem (pl. mandula-műtét, visszér-műtét), ami neki egy egyszerű, talán csak néhány perces beavatkozás. Sajnos néha indokolatlanul is végeznek ilyeneket. Pedig bármilyen beavatkozásnak lehetnek kockázatai, szövődményei, egy rutin műtétben is meg lehet halni, okozhat maradandó károsodást. Nagyon kicsi az esélye, de nem nulla. Ezek figyelembe vételével kell mérlegelni. És természetesen azt is figyelembe kell venni, milyen következményekkel járhat egy kezelés elmaradása.

Ha bizonytalan vagy, érdemes másik, független orvostól is szakvéleményt kérni.

(Egyébként megkérdezhetem, milyen műtétről lenne szó? Privátban is írhatsz, ha nem szeretnéd nyilvánosan.)

2021. szept. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

Párat igen. Az idő eddig engem igazolt.

30 évesen akarták kivenni a garatmandulámat. Tele volt mandulakővel. Itthon kikezeltem, meggyógyult.

Valamint volt egy foggyökércisztám. Leengedte a doki, majd mondta, hogy menjek vissza, foggyökér rezekcióra, hogy a ciszta maradványait kivegye. Na, azóta is vár, ennek több éve. Semmi gondom vele. De műtét után visszatérhet, ezért nem mentem.

2021. szept. 16. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
75%

Semelyik orvos nem kap plusz pénzt beavatkozások vagy műtétek után,max. maszekban.

Nálunk nemrég volt egy beteg, akinek egy másik helyen amputáltak 1 ujjat, de a panaszok újra jelentkeztek, megint plusz ujjakat akartak eltávolítani, de ezt nem engedte, kérte, hogy máshová helyezzék át, ez megtörtént és itt kiderült, hogy nem kell amputálni, talán még azt az egyet sem kellett volna.

2021. szept. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7

Van ilyen.

Már én is utasítottam vissza rengeteg dolgot de hiába mivel kiskorú vagyok ezért vagy lefogva vagy elaltatva el végeztek.

A legutóbb sem volt valami kedves az orvos.

2021. szept. 16. 07:21
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
8-as, persze. :D
2021. szept. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámnak kb. 15 éve ki akarták venni a méhét mióma miatt. Nem engedte, inkább elment egy természetgyógyászhoz. A következő vizsgálatra már olyan kicsire összement a mióma, hogy az orvos nem tartotta indokoltnak a műtétet. Azóta sincs semmi baja, párszor már megnézték azóta.
2021. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!