Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hálapénz nem adható, de...

Hálapénz nem adható, de ajándék adható az orvosoknak max. kb. 8000 Ft értékben? Ha igen, ez lehet pl. könyvutalvány vagy más utalvány? Vagy csak szigorúan ajándék?

Figyelt kérdés

A másik kérdésem, hogy ekkora összegű ajándék csak évente egyszer vagy találkozásonként egyszer adható?

Nem arról van szó, hogy feltétlenül adnék és pont ennyit, de ha adok ajándékot nem szeretnék törvényt szegni vagy kellemetlen helyzetbe hozni az orvost. Előre is köszönöm a válaszokat! (Sajnos nem tudom pontosan, hogy hol keressem a törvény szövegét, ezért kérem, hogy akinek már van tapasztalata vagy átrágta magát rajta, az világosítson meg.)



2021. szept. 17. 18:26
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Ez a hálapénz tiltás is egy hülyeség, mégis ezt hogy kell elképzelni a valóságban, végeztünk a dolgokkal, adnál pénzt, mondja az orvos áhh ezt nem lehet itt, aztán rendelési idő után kiültök a parkba civilben, és mondod neki áá Józsi, jó fej vagy, itt van fél milla nekem nem kell. Vagy még hitelesebb legyen, leül az orvos az utca sarkára, te meg beteszed a kalapjába? Mert azzal semmi gond nincs, civil adakozás. Szóval hülyeség az egész.
2021. szept. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Én már kaptam egy nagy élelmiszerláncba való vásárlási utalványt pont 8000 Ft értékben. Felkészült volt nagyon az illető, és én is örültem neki nagyon, hogy nem pénzt akar adni, így se nem törvénybe ütköző, se nem kellemetlen.

Hosszantartó ellátáskor, kezeléskor 2 havonta egyszer adhatsz 8 ezer forint értékű ajándékot.

2021. szept. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
1es, azzal szerintem nincs semmi gond ha az ember utólag ad mert elégedett volt és valóban hálás. A gond azzal van amikor előre adsz és valami pozitív megkülönböztetés ér ezért. Pl előrébb kerülsz a varolistan, kedvesebb veled stb. Mert akkor pillanatnyilag te ezt jónak éled meg de te is tudod hogy ez nem oké. És ezért akarják felszamolni a halapenzt. De ugye nem lehet egyiket a másik nélkül.
2021. szept. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
4, az szerintem kenőpénz, de lehet arra értik. Mindenesetre szerintem alapból illetlen és hülyeség pénzt adni az orvosnak, amit a kettes írt utalvány az rendben van, az más dolog, meg jól is mutat. De az orvos csak a munkáját végzi, és ez olyan, mintha megvennéd a kenyeret a boltban, de odamennél a pékhez is hálálkodni, és neki is fizetnél, hogy de jó, hogy megsütötte neked.
2021. szept. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

Nem ez olyan mint a borravaló a pincernek. Mégis valamiért ha nem adok a pincernek borravalót még szinte én vagyok a bunkó, pedig ő is a munkáját végzi.

Én értem mindkét szemszoget.

Nehéz igazságot tenni.

A kenopenz természetesen teljesen elfogadhatatlan.

De úgy gondolom ha valaki elégedett egy szolgáltatás nyujtasaval és szeretne valahogy meghalalni akár az orvosnak, akár a pincernek vagy postasnak tököm tudja kinek akkor tegye és tehesse úgy ahogy akarja.

2021. szept. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kérlek, ne vitatkozzatok a hálapénzről, nem az volt a kérdés! Eddig csak a 2es válaszoló adott hasznos választ.
2021. szept. 18. 14:05
 7/7 _Girl_ válasza:
Szerintem ez még megengedett. Apró kis csomag vagy utalvány
2021. szept. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!