Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet valahol panaszt tenni...

Lehet valahol panaszt tenni az iskola orvosra?

Figyelt kérdés

Lányoméknak (tizedikes) nem rég volt orvosi vizsgálat a suliban, ahol le akarták őket egy szál bugyira vetkőztetni, majd később a bugyiba is be akart nézni az orvos (aki amúgy férfi). Többen felháborodtak és a vizsgálat ezen részét megtagadták, köztük a lányom is. Jelezte/Jelezték, hogy csak a felsőt hajlandók levenni, nadrágot nem, melltartót pláne nem. A gerincvizsgálathoz természetesen kikapcsolják arra a pár percre, de levenni nem fogják. Bugyiba meg felejtsék el, hogy belenézhetnek. Fiúknál meg ugye a kuki/herevizsgálat verte ki a biztosítékot, ott is többen elutasították ezt a részét a vizsgálatnak.

Ráadásul egyszerre több (3-4en) embert hívtak be a rendelőbe és már a szem/lúdtalp és egyéb vizsgálatok is egy szál fehérneműben zajlottak. (már annak, aki hozzájárult)


Őszintén megmondva maximálisan egyetértek a diákokkal, hogy semmi joga az orvosnak arra kényszeríteni őket, hogy vegyék le a melltartót meg a bugyit, ez baromira nem tartozik hozzá egy sima iskolai vizsgálathoz. Na de a lényeg, hogy mikor lányomék illetve a fiúknál néhány srác nem vetkőzött le, akkor az orvos minősíthetetlen stílusban el kezdett velük ordibálni, szitkozódni, hogy miféle neveletlen kis dögök és hogy merészelnek az orvosnak ellentmondani, takarodjanak is kifelé a rendelőből, szégyelljék magukat stb. De mondom, mindezt ordítva, kint a folyosón is hallották a többiek, volt aki hangfelvételre fel is vette. Számomra ez abszolút elfogadhatatlan viselkedés, egyetlen embernek sincs joga ilyen undorító és lekezelő stílusban beszélni a másikkal, így többen szülők közül panaszt akarunk tenni az orvos ellen. Gondolkodtam, hogy bemegyek és helyre teszem a dokit, de a lányom kérte, hogy azt inkább hagyjam ki és beszéljünk az osztályfőnökkel. Ő fog tudni tenni valamit az ügy érdekében? Hogy mondjuk takarítsák el ezt az idegbeteg embert a gyerekek közeléből és keressenek valami normális orvost?



2021. szept. 23. 13:52
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
14%
Látszik hogy anyucitol örökölte a ki ha én nem, majd én megmondom stílust.
2021. szept. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Látszik, hogy te meg a tipikus birka hozzáállást képviseled, aki feltételezhetően nem mer kiállni magáért és csendben tűr mindent, de cserébe jól beszól annak, aki nem tojja össze magát pusztán attól, mert a másik fél történetesen egy orvos. Őszintén sajnálom, hogy sokakba az van belenevelve, hogy ellentmondani valakinek, kiállni magunkért illetve tisztában lenni a jogainkkal, az kvázi ördögtől való bűn.

Persze az nem gond, ha egy orvos üvöltözik a gyerekekkel és minősíthetetlen stílusban lép fel velük szemben.

2021. szept. 28. 20:51
 23/27 anonim ***** válasza:
27%
De ha az iskolaorvos nem veszi észre a gerincferdulest vagy egy bájos anyajegyet (ami intim területen is lehet) akkor is ki ha én nem anyuka lenne a legjobban felhaborodva.
2021. szept. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
44%
Elég durva én fiaként éltem ezt át
2021. szept. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:

Humoros, hogy éppen te “ki ha én nem”-ezel, miközben itt te vagy az egyetlen, akire ez ráillik. Ugyanis kettőnk közül te vagy az, aki ismeretlenül akarsz kioktatni másokat arról, hogyan neveljék a gyereküket, sőt. Te közölted, hogy a lányom neveletlen és hisztis pusztán azért, mert nem ugrik parancsszóra és meg meri mondani az orvosnak, hogy számára megalázó a vizsgálat, így nem kíván rajta részt venni.


Egyébként meg nem értem az összefüggést. Igen, ha már minden évben nézegetik a gerincüket, akkor nem gondolnám nagy “elvárásnak”, hogy orvos létére észreveszi, ha mondjuk gerincsérülése van a gyereknek. 🤷🏻‍♀️ Amúgy a családban és a baráti körben egyaránt akadnak olyan gyerekek, ahol annak ellenére, hogy rendszeresen nézve lett szemük, gerincüket, lúdtalp, szív stb, nem vették észre, hogy az egyiknek erős gerincferdülése van, se azt hogy a másiknak szívzöreje. Ja és azt sem, hogy a gyereknek szemüveg kell. De persze rendkívül hasznosak ezek a vizsgálatok. A rend kedvéért valóban azok, ha rendesen meg is csinálják.

2021. szept. 28. 22:10
 26/27 anonim ***** válasza:

Elképesztő. Történt vmi az ügyben?


Ugy közepsuliban nekünk is volt ilyen. Bugyira kellett vetkőzni. Bugyit is le kellett volna venni, de senki nem vette. Ráadásul épp menstrualtam. Járkálni kellett az orvos előtt. Háttal neki lehajolni, es megfogni a bokánkat. Oda állni elé, úgy hogy alig volt pár centire az orvos feje. Kb úgy 5-6an voltunk bent egyszerre.

Baromi kellemetlen volt az egesz szituáció, megalazo. Foleg hogy még az a jogod sincs meg, hogy csak az orvos asszisztensek legyenek ott, és ne felpuceran kelljen illegetned magad mások előtt.

Nogyogyasznal ahova én járok bent van az asszisztens, de a függöny másik oldalán, még erre is figyelnek hogy ne lássa mindenki premier plánba a lukad.

Ha erre vágyom majd olyan szakmát választok.


Vagyis érdekes módon ezt nem érzem egy nogyogyasznal, egyrészt mert nem bámul meg pár ember, másrészt neki ez a szakmája.


Jó hogy a mai gyerekek már felemelik a hangjukat emiatt.


Legközelebb már az osztályteremben lesz az anális vizsgálat?


Persze nem mindenkit zavar. Bar pont ez a korosztaly az, akit igen. Foleg egy idegen (idős) férfi előtt ha orvos ha nem. Meg akkor is ha nőgyógyász, de itt még csak nem is az volt.

Plusz még ordibal is, hogy még jobban megalazza.


Ha ilyen módon is kívánják vizsgálni a gyerekeket, igenis hívjanak hozzá szakembert, és ne legyen bent közben a fél osztály. Mit kepzelnek?!

Felfordul gyomrom .

2021. okt. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

#25


Ne foglakozzal a két cukkoloval. Valószínűleg nem véletlenül vannak felhaborodva..

2021. okt. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!