Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kellene mennem vastagbél...

Kellene mennem vastagbél tükrözésre akkor is, ha három hónapja azt írták az UH leletemre, hogy "kóros bélkokárda nem kimutatható"?

Figyelt kérdés

Mivel apám vastagbél rák miatt halt meg, és most anyámnál is ugyanez áll fenn.

Életmódom: próbálok odafigyelni a táplálkozásra, és sportolok is. Nem dohányzom, nem iszom.

Be vagyok tojva, a ráktól is, és a tükrözéstől is.

49/N



2021. szept. 23. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Édesapukám életében összesen nem ivott meg pár üveg sörnél többet, mégis vastagbél rákban vesztettem el. Nincs összefüggés.
2021. szept. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Uh-on nem lehet minden elváltozást észlelni, így lehet pozitív eredménye a tükrözésnek úgy, hogy az ultrahang negatív.

Ha családi halmodódás van, megéri megcsináltatni a tükrözést. Ha nagyon félsz, kérd bódításban, erre a legtöbb helyen már van lehetőség elvileg.

2021. szept. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapám, nagynénèm, apukám is ebben halt meg. Orvosi javaslat volt, hogy én és tesóim èvente menjünk tükrözèsre. Nekem más okból is kellett. Altatàsban volt, így a hashajtàs a legkellemetlenebb
2021. szept. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
ha nem szeretnél hashajtás miatt szenvedni egész nap, tudsz venni kimosó palackot amivel nagyon szép tisztára tudod magad kimosni, csinálhatsz beöntést otthon. De mindenképpen a vizsgálat előtt 2-3 órával végezd el a beöntést hogy biztosan kiürülj, ne egyél/igyál utána.
2021. szept. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ezen az oldalon azt olvasom,hogy az örökletes rák nem az első generációban jelenik meg.

[link]

Na mindegy, teljesen igazatok van, csak rettegek.

2021. szept. 23. 18:49
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

És mi újság, a többi felmenővel?

Ismered az egész családfát?

Egyébként, ha már a hasi UH is látja, akkor már nagy a baj. A tükrözés sokkal pontosabb képet ad, és ha esetleg (ne legyen így) gond van, akkor még idejében el lehet csípni, és akkor még kezelhető.

2021. szept. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt monddta a gasztroenterológus, hogy családi előzménynél (vagyis egyenes ági felmenőnél, ahogy nálad) 40 éves kor felett panaszmentesen is ajánlott a szűrés 5 évente. 50 felett rutinból, előzménytől függetlenül. Ne halogasd a vizsgálatot azért, mert félsz. Normális helyen, magánrendelésen, kizárólag altatásban kérd, akkor abszolút semmit nem érzel.
2021. szept. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Mondom, teljesen igazatok van, elmegyek.

Csak sajnos akkor spórolni kell rá.

Apám 11 éve halt meg 66 évesen.

Anyám 75 és most műtötték.

Szerintetek jövő év elején még elmegyek az jó?

Vagy ne halogassam addig se?

2021. szept. 23. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!