Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Titeket megvizsgál a háziorvos...

Titeket megvizsgál a háziorvos vagy nem?

Figyelt kérdés
Ha nem vizsgál meg, akkor mit csináltok? Bíztok a távrendelésben (például telefonon) elmondott tünetek alapján felállított diagnózisban és kezelésben vagy mentek magánorvoshoz vagy mit?

2021. szept. 23. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Egy náthaval nyilván nem megyek magánorvoshoz, de egy infarktushoz hasonló tünetekkel igen.
2021. szept. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem súlyos felsőségúti fertőzésről beszélek. Nem vizsgál meg, mit vizsgáljon, nem is akarom, hogy megvizsgáljon, én is érzem, mennyire veszélyes az adott helyzet, és a tünetek és az eltelt idő alapján be tudom lőni, hogy baktérium-e vagy vírus. Csak az előbbi esetben keresem telefonon az orvost, aki felírja az antibiotikumot és meggyógyulok.
2021. szept. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
A panasztól függ. Ha pl. merevedési zavar a panasz, akkor nem. Mit vizsgáljon? Ha köhögök, akkor igen.
2021. szept. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem még soha az életben nem vizsgált meg a háziorvosom, pedig személyesen mentem mindig. Leültem és elmondtam mi a bajom ő meg az ablakban ült és cigizgetett. Aztán mondta az asszisztensnek, hogy mit írjon fel és ennyi.
2021. szept. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
4-es ez elég gáz
2021. szept. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5. Hát ja amúgy de ez van, már időtlen idők óta ez a pasi a háziorvos itt. De ha diagnosztizálod magad és mondod, hhigy adjon xy helyre beutalót simán ad. Elég fura fazon. Ha komolyabb baja van valakinek akkor bemegy a városba magánba. Merthogy ez egy kis falu ahol lakunk, lehet azért jutott ide csak ez a pasi.
2021. szept. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem vizsgál meg. Odamentem magas vérnyomás gyanújával, egyetlen egyszer mérte meg, majd hazazavart, hogy mérjem otthon. Kb bármilyen számot beírhattam volna, visszamentem és azonnal gyógyszert írt, ő se mérte meg újra, nem is adott 24 órást, meg amit ilyenkor szoktak.
2021. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
4-es és 6-os nálunk is ez van, egy kis faluban. A feleségem, mielőtt összeházasodtunk a városban lakott. A háziorvosa nagyon alapos volt. Rendszeresen küldte megelőzést, követést szolgáló vizsgálatokra. Nem minden orvos egyforma.
2021. szept. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8. Persze, tudom, hogy nem egyformák. Itt igazából különösebben nem is zavar senkit, olyan rég itt van, hogy megszoktuk. Ha valami olyan van amivel nem értenek egyet az orvossal csak legyintenek, hogy "ah az hülye", igazából az idősen csak gyógyszer íratni mennek hozzá a fiatalok meg táppénzes papírért meg igazolásért.
2021. szept. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8%

A háziorvos nem fogad, de bezzeg ha foglalkozásegészségügyi alkalmassági vizsgálat kell 7-11 ezer forintig akkor holnapra van időpont!


Ááá nem mocskos az egész pecsétes maffia, nem dehogy!

Hogy a szívük állna meg amikor leteszik az orvosi esküt!

2021. szept. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!