Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gasztroenterológián megvizsgál...

Gasztroenterológián megvizsgálnak, vagy csak a beutalón lévő gyomortükrözést végzik el?

Figyelt kérdés

Üdv!


16 éves vagyok, és emésztőszervi problémákkal a háziorvosomhoz mentem, aki megállapította a köldök körüli fájásról, illetve nehézség érzetről, hogy az savtúltengés, és hogy marja a gyomrom. Savlekötőt írt, illetve beutalót. Protekció útján már holnap mehetek. Kérdés: Kikérdez-e az ott lévő orvos hogy mi a panaszom, vagy egyből megtükröz? Mert nem hiszem, hogyha valakinek fáj a köldök körül a hasa, és ott tapasztal kisugárzó égő fájdalmat, az gyomorprobléma lenne.



2016. máj. 3. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

Miért, milyen probléma lenne? De ha okosabb vagy a dokinál, akkor felesleges is elmenni hozzá.

Egyébként kikérdez a panaszokról, mivel ő kimondottan szakorvos, tehát biztos diagnózist ő fog mondani és ha gyógyszerre vagy egyéb vizsgálatra van szükség, a későbbiekben is ő fogja felírni és elvégezni, a házi orvos maximum beutal, illetve az eredményeidet kéri majd el.

2016. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Konkrétan az a problémám, hogy a köldököm körül, illetve a hasam azon része mintha keményebb, érzékenyebb lenne, levegő vételnél is érdekes érzést érzek, néha pedig égő/maró érzést. Gondolom ebből asszociált a háziorvos reflux-szerű megbetegedésre.
2016. máj. 3. 19:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Megvizsgál. Nekem átnézte a leleteimet, megkérdezte, hogy mik a panaszaim és alaposan átnyomkodta a hasam, utána időpontot adott gyomortükrözésre, tehát nem egyből tükröznek.
2016. máj. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha köldök körüli fájdalmat, puffadást érzel azzal lehet, sőt biztos hogy előbb-utóbb vastagbél tükrözésre is menned kell mert az egész emésztőrendszer érintett lehet ebben. Nekem így volt.
2016. dec. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!