Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Általános ápoló/Nővér szakma...

Általános ápoló/Nővér szakma előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés

Szeretnék elvégezni egy ilyen szakmát. Ez tudtommal egy olyan ágazat amiben 100% hogy lesz munka a jövőben. (Le szeretném szögezni hogyha el is végzem, nem tervezek vele Magyarországon dolgozni.)


Viszont szeretném meghallgatni más egészségügyben jártas emberek véleményét hogy mennyire megterhelő fizikálisan/mentálisan? Ahogy láttam azért az ápolókat külföldön sem fizetik agyon. 2000-2500 euró 12/24es műszakokhoz képest kevéskének tűnik.


Szeretek embereken segíteni, de nekem így elsőre elég komolyan megkérdőjeleződött hogy tudom-e egyáltalán hosszútávon. Főleg a mentális megpróbáltatások miatt (gondolom azért nem könnyű látni haldoklókat nap mint nap) + esetleges bekakilt bepisilt a beteget is a nővér cseréli.


Szívesen várnám a tapasztalataitokat. Még pár napom lenne beiratkozni.


Van egy másik szakma lehetőségem is ami talán közelebb áll hozzám, ellenben a munkatalálási esélye csekély.



2021. szept. 28. 08:31
A kérdező szavazást indított:
Megéri
Neméri meg mert... indok
9 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egészségügyben mindig lesz munka,később tudod magad tovább képezni.
2021. szept. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írja előző, akár doktori fokozatot is szerezhetsz és akkor másokat tanítasz ápolásra fősulin, egyetemen. Ott nem kell a betegágy mellett dolgozni, de meg is fizetik.
2021. szept. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én írok neked a hatranyokrol is.

Sok a bunkó munkatars akikbol eltűnik az elhivatottság (vagy soha nem is volt) és azok meg tudják mergezni a légkört és szivatjak a fiatalokat.

Műszakos munkarend éveket vesz el az eletedbol hosszutavon.

2021. szept. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kicsit akkor félreértelmezhetően írtam. Nem hiszem hogy ez lesz az életben az utam. Inkább csak pénzgyűjtés lenne a cél vele a következő években, valami nagyobbra. Számomra ez inkább egy olyan beiratkozás lenne, hogyha elvégezem biztosan van munkám és egy fokkal jobb (vagy is ez a kérdés hogy az-e) mint egy osztrák-német-angol-holland gyár/üzem/raktárban dolgozni. (Más kérdés hogy mentálisan biztos megterhelőbb) Tehát ha el is vállalom biztos hogy nem szeretném magam tovább képezni. Embereken segíteni jó, de véglegesen nem itt képzelem el a jövőmet, számomra ez egy munka lenne nem egy hivatás.


Más kérdés hogy full a nulláról kellene indulnom mert még bioszból sem voltam jó.

2021. szept. 28. 08:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Na pont ez a szakma az, amit csak elhivatottságból lehet csinálni.
2021. szept. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

5 nem igaz (sajnos) azért a mindenféle potlekokkal miegyebbel lehet jobban keresni mint egy gyárban, és úgymond nincs norma meg percre számolt ebédszünet!

Sok helyen nagyobb szabadságot kapnak mint egy gyári munkás és aki olyan az ezt ki is használja.

2021. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Én konkrétan nem ápoló vagyok. De általában eleinte jobban megviseli őket, ha egy betegnek az ágya, akit nap mint nap láttak, egyszer csak üres (és nem azért mert hazamehetett). A sokadik ilyen után már nem viseli meg őket.

A pisi meg kaki szintén nem szokta annyira megviselni őket. A földről eleve a takarító takarítja fel, a pelenkázás meg hát... A saját gyerekedet ki fogja majd pelenkázni?


Az egyik nagy hátrány, hogy amíg más békésen alszik otthon, vagy a családdal ünnepli a karácsonyt, addig lehet, hogy neked műszakodod lesz.


A másik nagy hátrány pedig maguknak a betegeknek és a hozzátartozóknak némelyike. A cukorbetegen bezabáltam csokiöntetes porcukros csokitortából és most rosszul vagyok című történet; Az interneten azt olvastam a tüneteimről, hogy agyrák; A mostazonnalderögtön nézze meg valaki a 3 hónapja fájó térdemet (miközben te épp újraélesztesz mondjuk); A rohadékok nem tettek meg mindent a nagypapáért, azért halt meg; A k-rva anyád, nem ezért fizetem a tb-t...


Na és ezek még az értelmesebbek, a kevésbé értelmes betegek között ott vannak a drogosok, csövesek, stb. akiket szintén el kell látni.


Ez elsőre nem valami biztató, de az idősebb kollégák segítenek kezelni az ilyen helyzeteket, idővel te is megtanulod.


Sok rosszat meséltem, de azért van pozitív oldala is! Ha te úgy érzed, hogy nem irodai alkat vagy, viszont szívesen foglalkoznál emberekkel, akkor hajrá!

Az is igaz, hogy nagy hiányszakma.

2021. szept. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#4-es válaszodat most olvastam. Ennek így nincs értelme. Ha nem szeretnéd csinálni, akkor utálni fogod a képzést is és a munkádat is.
2021. szept. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Várj, nem értem! Ha jól értem nincs végzettséged, ezért elvégeznél egy ápolói képzést, hogy átmenetileg ápolóként dolgozzál. De mit akarsz utána csinálni? Tényleg nem értem.
2021. szept. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőre csak egy tanfolyam nem?

Akkor ne tervezz rá egy életet, csak végezd el, ha másnem tapasztalatot nyersz, aztán majd meglátod mire lesz az jó.

2021. szept. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!