Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Beállt az állkapcsom,mit...

Kiviviki kérdése:

Beállt az állkapcsom,mit csináljak?

Figyelt kérdés
Másfél hete úgy keltem hogy beállt az állkapcsom és nem birom kinyitni a szám nagyra mert szorul meg úgy görcsölve fáj,nemsokára megyek fogszabályzásra és nem lenne szerencsés igy elmennem.Mit ajánlotok?Van erre valami praktika?Menjek el orvoshoz?

2021. szept. 29. 22:13
 1/2 anonim válasza:

– Hideg-meleg borogatás

Először jegeljük a területet kb. 10 percen keresztül, majd óvatosan mozgassuk meg az állkapcsunkat (ilyen gyakorlatokat javasolhat a fogorvosunk is), ezután pedig tegyünk egy meleg törölközőt az arcunkra, 5 perc erejéig. Naponta néhányszor ismételjük meg a kezelést.


– Puha, pépes ételek fogyasztása

Joghurt, tört burgonya, krémsajtok, levesek, tojásrántotta, párolt zöldségek és gyümölcsök – ezek mind egyszerűen elfogyaszthatók, ha állkapcsunk rehabilitálására van szükség. Ha nem sikerül mindig puha állagú ételhez jutnunk, érdemes minél kisebb darabokra vágni az élelmiszereket, hogy csak minimális rágásra legyen szükségünk, valamint a szánkat se kelljen túl nagyra nyitni.

2021. szept. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

1-es vagyok

Nem tudom, hogy mi történhetett, de lehet akár ízületi gyulladás is (nem biztos).

Ezeket otthon is megcsinálhatod.

Remélem használni fognak!

Jobulást!

2021. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!