Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ülőmunkát végzőnek érdemes...

Ülőmunkát végzőnek érdemes lehet-e csontkovácshoz menni?

Figyelt kérdés
Van hogy napi 14 órát ülve kell töltenem a munkámból kifolyólag. Az elmúlt időben többször is fájt már a derekam 25 éves létemre. Tudom, hogy a gyógytorna jót tenne a gerincemnek, de például egy csontkovács tudna-e érdemben segíteni, vagy lenne-e értelme elmennem hozzá?
2021. okt. 15. 00:38
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

Én nem ajánlom, de a te döntésed. Csontkovácsnak bárki mondhatja magát. A "kiropogtatás" jó pár probléma esetén tilos, ezt pedig egy csontkovács nem fogja tudni eldönteni. Én a helyedben manuálterapeutához fordulnék. Ezt azonosítják többen tévesen csontkovácsolással. Manuálterapeuta csak orvos vagy gyógytornász lehet, így biztos lehetsz abban, hogy ért hozzá és nem fog kárt okozni.


"Általánosságban elmondható, hogy a manuálterápiás kezelés célja a támasztó- és mozgatórendszer fájdalmainak, akut és krónikus elváltozásainak degenerációinak kezelése, következményeinek és tüneteinek enyhítése. A manuálterápia során a terapeuta a pacienssel együttműködve úgynevezett mobilizációs fogásokkal feloldja, ellazítja a görcsös, bemerevedett, mozgástartományban beszűkült testrészeket."

2021. okt. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem.

És mi köze a csontnak a begörcsölt izmokhoz?

2021. okt. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1: köszönöm a segítséget!

#2: köszönöm neked is, és a válasz a kérdésedre: sok.

2021. okt. 17. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!