Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogyan kezelhetem itthon...

Hogyan kezelhetem itthon magam ha COVID-os lettem?

Figyelt kérdés

A háziorvosom már értesítettem, azt mondta szedjek C és D3 vitamint , esetleg paracetamolt. Esetleg valami tipp . valami más esetleg ? Próbáltam vele kommunikálni de elmondása szerint nincs neki ideje erre...


Nagyjából ez a 3-ik napom így , az ízlésem és a szaglásom már elvesztettem , ízekből csak a csípőst és a savanyút érzem.


A másik kérdésem az lenn , hogy meddig tart ez a betegség ? Mennyi ideig fertőzök ? Meddig tart az igazán veszélyes periódusa ?


Be vagyok oltva Pfizer-el ,hogy ha ez valamivel tovább segít bár áprilisben kaptam meg a második dózist szóval nem tudom mennyire volt még védettségem .


A válaszokat előre köszönöm !


2021. okt. 20. 13:40
 1/8 A kérdező kommentje:
u.i. Még van egy kis izületi fájdalmam , és a derekam is fáj , nem nagyon de érzem azért , mint ha egy kényelmetlen székben ültem volna egy hosszú ideig.
2021. okt. 20. 13:41
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak lovak és tehenek kezelésére szánt féreghajtót ne szedj be, mert a fóliasapkás idióták nagyon szeretik terjeszteni hogy az gyógyítja a covidot. :D
2021. okt. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem is élnék ilyen szerekkel : )) Amúgy van orr folyásom is ez normális ? Ez nem egy köhögős vírus ? Van az is egy pici de nem annyira tragikus.
2021. okt. 20. 13:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Tüneti terápia és ennyi.
2021. okt. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Köhögni nem köhögsz?


Normális az is, ha folyik az orrod. Lehet az is tünet. Mi csak házi szereket szedtünk, amikor benne voltunk. Emelt dózis C és D vitamin, sok citromos és gyömbéres tea, folyadékpótlás fontos. Ha van véroxigénszint mérőd, akkor ellenőrizd. Én szedtem Aszpirin fortét is, hogy ne kpjak vérrögöt, azt utána is szedtem vagy egy hónapig.


Elvileg az 5-6 nap a kritikus és kb. 11-12 napig tart, de utána is fertőzhetsz még, illetve maradhatnak tünetek.

2021. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
C és D3 vitamin, sok tea, pihenés. Nem kell más.
2021. okt. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon gyenge a köhögés . Maximum óránként 1et ha köhögök.
2021. okt. 20. 14:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi a favipiravirt írattuk fel és azt szedtük + ipari mennyiségű C vitamint, és sok D vitamint.

Nekünk egy hét szenvedés után maradéktalanul elmúlt.


Jobbulást!

2021. okt. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!