Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Sürgősségi de menjek vele...

Sürgősségi de menjek vele vagy várjunk holnapig a háziorvosra?

Figyelt kérdés
Hetek óta alig eszik, itthon csak pihen a kanapén. Tegnap már az éjszaka is szar volt, alig tud elaludni. Ma a munkahelyről is elkérezkedett, azóta az ágyban fekszik és nagyon gyenge. A végtagjai szinte remegnek.
2021. okt. 20. 16:47
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
50%

10

Sajnálom..de nyugtasson a tudat,hogy inkább ez,minthogy baj lett volna és nem mentek be. A bunkó eü-söket sz.rd le,jobbulást a párodnak.

Egy nem bunkó eü-s :)

2021. okt. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Szegény itt sírt, miután kijöttünk. De azzal nyugtatgattam én is, hogy örüljünk, hogy nincs komoly baj.


Kicsit megértem amúgy őket is. Kint vártam a betegfelvételnél. Unatkozó idősek kamu problémákkal és drogosok, alkoholisták 90%-ban, akik bejöttek a 2 óra alatt, míg ott voltunk.

2021. okt. 20. 22:09
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha hetek óta baja van akkor nem a sürgősségire kell menni. Az ilyenek miatt ül ott szerencsétlen 10 órát akinek tenyleg valami balesete volt.
2021. okt. 21. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de igazuk van. Hetek óta panaszos, délelőtt van háziorvos, de nektek azért este jut eszetekbe, hogy holnap reggelig már biztos nem tudom mi fog velée történni, ha most azonnal nem látja orvos.

Az SBO-s betegellátás 85%-a erről szól. "Nem mertem nekimenni az éjszakának".

Ugyanez, mikor nőfyógyászaztra jönnek este 10-kor, meg vasárnap du. 5-kor, hogy 3 hónapja vérzése van. 3 hónap alatt b.meg egyszer nem bírt volna bemenni a szakrendelőbe, mikor minden nap van rendelés soron kívül is, nem csak időponttal, neki nyilván este 10-kor jut eszébe, hogy 3 hónap alatt nem halt bele, de holnap reggelre biztos meg fog....

2021. okt. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
69%

14 teljesen érthető, h az ügyelet meg az sbo nem erre van.

viszont aki dolgozik az sokszor pihenéskor szembesül a bajjal és ijed meg hogy akkor se múlik, hiába pihen.

2021. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
61%

Pihenéskor....3 hét után?

Fel kellene fogni végre az embereknek, hogy az SBO meg általánosságban az ügyelet nem arra való, hogy a hetek meg hónapok óta tartó problémáikat vizsgálgassák, mert ők éppn akkor érnek rá.

Volt olyan beteg, aki szombat délelőtt bejött azzal, hogy x hete vérzik, majd mikor az ügyeletes közölte, hogy akkor meg kellene várni a labort, hogy mennyire lett anémiás, közölte, hogy ő erre nem ér rá, mert megy a fia diplomaosztójára és ő csak beugrott, mert ráért.

2021. okt. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

Na, akkor tisztázom, mert az előzményeket nem írtam le, és nem kellene találgatni.

Már az első héten felhívta az orvost, kb. 37. hívásra vette fel az asszisztens, aztán nem tudta adni az orvost, még hívta utána jópárszor és az orvos nem vette át a telefont többszöri hívásra sem!

Sikerült kicsikarnia egy UH beutalót, amit 3 hétre rá kapott meg. Szerencsére negatív lett. Mondtam neki, hogy kérjen egy labort is. Az orvost szintén nem lehetett elérni, mert elvileg szabadságon van, csak az asszisztens. A laborba jövő hónap 20-ára kapott időpontot. Tehát orvos nem látta jó formán 1 hónapig! Hiába próbálta meg kivizsgáltatni magát.

Amikor már munkahelyről is hazakérette magát, mert annyira gyenge volt, akkor hívtam fel az ügyeletet és ott javasolták, hogy menjünk be a sürgősségire.

2021. okt. 22. 08:12
 18/35 anonim ***** válasza:

17 én meg tudom erősíteni, hogy mostanában telefonon elérhetetlen minden eü orvos, de legtöbbször a porta is. Tavaly se volt rózsás a helyzet, de kb. 2 hónapja brutális lett.

Lényegében a párod 3 hetet szenvedett az UHra várva.



Amúgy jobban lett legalább? Gyógyul? Tudni mi baja? Vagy hazaküldték egy leb@szassal oszt jónapot?

2021. okt. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

#17: ok, ez teljesen más képet fest, leírhattad volna az eredeti leírasban.

Sajnos az állami eü ellátás szinte teljesen megszűnt 1.5 éve.

Azt nem értem minek ez az oltáshiszti, ha amúgy meg emberek tízezreit hagyjuk meghalni más betegségekben.

2021. okt. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:

Miért kellett volna leírnom az egész sztorit egy olyan kérdéshez, ami a címben van?

Csináltak egy labort, itt az ügyeletet tanácsolták. Felhívtam őket, ők meg oda irányítottak.

2021. okt. 22. 10:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!