Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ofotértbe körül belül mennyibe...

Ofotértbe körül belül mennyibe kerül a kontaktlencse készítettése vizsgálattal és mindennel együtt?

Figyelt kérdés

Most lenne az első lencsém és nem tudom mire számítsak, hogy zajlik ez a folyamat foglaljak előtte időpontot vagy elég , ha simán csak bemegyek és elmondom mit szeretnék?


Kb. meddig tart és mit kell magammal vinnem, baj ha hosszabb körmöm van?


Az Örs vezér téri Ofotértbe mennék



2021. okt. 24. 23:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mennyibekerül azt nem tudom, de olyan 3000-4000 körül lehet rá számítani maga a vizsálatra. Időpont mindenképpen kell.

Először megvizsgálják a szemedet, és rendelnek neked egy próba lencsét, amivel fogsz betanulni.

3-5 nap kb, amíg megjön.

Kérsz/kapsz egyujabb időpontot, amikor mész betanulni. Hogy erre kellfizetni azt nem tudom, ahova én járok oda nem kellett fizetnem semmit se. Kb. 2-3 órán keresztül tart, de ez embertől függ. Elmondják az alap dolgokat, higénia, mit kell nézni a lencsén, tárolás, tisztitás stb. Ha mükörmöd van szdesd le, mert van ahol neki se kezdenek, ha az van. Rövid köröm. Nekem egy hónap után már volt, igaz csak s-es, de fokozatosan lett hosszab. Ha sikerül egyszer betenned és kivenned, akkor haza mehetsz, ls gyakorolhatsz vele. Nálam az volt, hogy kaptam egy kis folyadékot, amiért nem kellett fizetnem ls a próba lencséért se.

Ha két hét múlva minden jó, kényelemes a lencse, nem érzed, nem szúr, nem piros stb, akkor rendelhetsz tartoabb lencséket is. Én 3 havit szoktam az kerül olyan 13000Ft környékén. Lehet éveset, féléveset, heteset, napit. Minnél kevesebb az élettartalma annál többe kerül. Márkától függ, sok eltérés nincs köztük, de nem te döntesz, hogy melyiket szeretnéd, ami beválik azt rendelik. Lehet netről is, de én nem onnan szoktam. A folyadék hozzá 3500-4000 környékén van a nagy, csak azt érdemes venni. Nekem 5 hónapra elég szokott lenni. Lehet vnni rossmanos/dm-es folyadékot is 1000Ft környékén, de én nem szoktam. Inkább azt veszem hozzá, ami a lencse márkája, ÉN abban jobban bízok, de ezt mindenki maga dönti el. Plussz tároló javaslott hozzá 500Ft/db.

Utána éveskontrol kötelező, a valami problémád van , akkor azért eőbb menj el. Ha esetleg száradna a szemed tőle, akkor beszélj az opikusoddal, hogy szeretnél más fajta lencsét, mert ettől a fajtától szárad egy kicsit. (12 óra viselése után már normális, ha kezd kiszáradni. 14 óráig szabad bent lenni, Víz nem éreti.) Műkönnyet ne használj, mert oly szinten hozzá fog szokni a szemed, hogy állandóan igényelni fogja, ami nem lesz jó.


A lényeg n stresszelj rá, ha nem sikerül elsőre. Te se szeretnéd, ha nem tudnád kivenni és betenni otthon. Az első hetek nem lesznek könnyüek, de utána már észre se veszed, és álmodban is menni fog.

2021. okt. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!