Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyenkor mi a teendő? (vérvétel)

Ilyenkor mi a teendő? (vérvétel)

Figyelt kérdés

Nos eléggé összetett a problémám. Reggeli epés hányásaim vannak 4 éve. Kivizsgálások megtörténtek,negatívak. Ez mellékes. De a panaszok megmaradtak. Szakorvosi javaslatban az áll: "3-4 havonta teljes vérkép,máj enzimek,CRP".

Pajzsmirigy alulműködésem is van: szakorvosi javaslatban az áll: "A TSH 0,4-2,5 között legyen,rendszeres TSH ellenörzés háziorvosánál,szükség esetén kontroll". A legutóbbi TSH 3,7-lett ezért újra gyógyszert kellett szedni.

Na most a kedves háziorvosom nem hajlandó kiírni a vérképet mert hogy ő nem tartja indokoltnak. (Amúgy az asszisztens szipirtyó diktálja neki mit csináljon és hogy kinek mi jár,mert ő egy fiatal új orvos.).

Így nem is tudhatjuk meg jelenleg mennyi a TSH-m,és a jelenlegi gyógyszerbeállítás jó-e. Szakorvosnál másfél éve voltam,az új időpont januárban lenne.


Kihez tudnék fordulni ez ügyben hogy érvényt szerezzek kérésemnek,amit nem én találtam ki?

A betegjogi képviselőnél már voltam 1 éve, hasonló ügyben de elutasítást kaptam. (sajnos nem a betegek jogait védi,ugye nem csinál oda ahonnan eszik).

Magánlaborba meg nem szeretnék menni.



2021. okt. 29. 18:44
 1/3 A kérdező kommentje:
*A vérvételt ugye még nem üt be a korona addig szeretném letudni,míg le nem zárják ismét a vérvételi helyeket.
2021. okt. 29. 18:45
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az orvost telefonon. Most úgyse szeretnek találkozni velünk. Mondd el, hogy a javaslat alapján is gyakran kell ellenőriztetni, meg egyébkent sem érzed jól magad, ezért legyen kedves beutalót adni. Ha nem hajlandó, keress másik háziorvost. Ha most így áll a dolgokhoz, később se lesz jobb.
2021. okt. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy elégedett a háziorvosoddal, jogod van másikat keresni. Persze ha vidéken élsz egy kisebb faluban ahol csak egy orvos van, akkor ez nem olyan könnyű.


Egyébként a háziorvos nem bírálhatja felül a szakorvos javaslatát. A betegjogi képviselőn kívül fordulhatsz az illetékes Kormányhivatalok Népegészségügyi Szakigazgatási Szervéhez vagy a Magyar Orvosi Kamarához is. De egyébként az orvosi rendelőben ki kell legyen függesztve valahova, hogy hol és kinél tehetsz panaszt. (Legalábbis én úgy tudom, hogy ez kötelező.)

2021. okt. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!