Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pszichológiailag mi lehet az...

Pszichológiailag mi lehet az oka annak, hogy sokan oltatják be magukat? (világszerte)

Figyelt kérdés

Világszerte megy a kampány propaganda.


Azt értem, ha a betegségtől félnek, de a vakcina nem rosszabb?


Vagy hogy ismeretlen anyag kerül a szervezetükbe az nem zavarja őket?


Egyik évben ingyen influenzaoltás, majd H1N1, majd ez és nem értem, hogy miért rohannak oltakozni? Mert ingyen van?



Azért ebbe a kategóriába teszem a kérdést, mert Tudományos szempontból érdekel, hogy pszichológiailag mi állhat a jelenség mögött.


Ezen már sokat gondolkoztam (szkeptikus szemüveggel) és nem jövök rá. :(



2021. nov. 8. 22:10
1 2 3 4 5
 1/45 Molyember ***** válasza:
75%
Pszichológiailag az, hogy bele lehet dögleni a covidba.
2021. nov. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
85%
általában az emberek nem szeretnek idő előtt elpatkolni. Minél idősebb vagy,annál több egyéb betegséged is van amik láthatóan növelik a földalá kerülés esélyét. Hidd el, ha felszalad százalékos tartományba a valószínűsége az elpatkolásnak inkább oltakozik az ember. Másik pszichológiai oka hogy nem túl jó dolog munkanélkülinek lenni. Elég sok munkahelyen ellőtték,hogy vagy oltatsz vagy szevasz. Ez is minél idősebb vagy,annál nagyobb szopás. Döntő többségében vagy a félelem vagy a kényszer áll mögötte.
2021. nov. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 2*Sü ***** válasza:
87%

> Azt értem, ha a betegségtől félnek, de a vakcina nem rosszabb?


Van, aki kora, egészségi állapota miatt tényleg fél. Van, aki inkább az idősebb, betegebb szeretteit félti. De a legtöbben egyszerűen mérlegelnek, felteszik a mérleg egyik és másik oldalára az ismereteiket és hoznak egy döntést. Mondjuk valaki középkorú, mérlegeli, hogy 1000 Covid betegből az ő korosztályából meghal 3. További 15 ugyan nem hal meg, de kórházban lesz pár hétig. További 80 ember nem kerül kórházba sem, de kiesik a munkából 1–2 hétre. Oké, ez van az egyik oldalon, a másik oldalon meg 1000 oltott emberből az oltás miatt meghal 0, kórházba kerül 0 ember, 999 meg egy napig esetleg érez némi kísérő tünetet, aztán másnapra kutya baja.


A személyes tapasztalatom is alátámasztja azt, amit propagandának hívsz. A közvetlen ismerőseim közül szerencsére nem halt meg senki, de 4 emberről tudok, aki meghalt (munkatárs édesapja, kedvesem édesanyjának a szomszédja stb…). Meg tudok egy tucat emberről, akik azért szívtak ezzel a vírussal. Van, aki csak egy hétig érezte magát pocsékul, van, aki egy hónap elteltével sem volt teljesen gyógyult, ami a tüneteket illeti. Olyan embert meg nem ismerek, akinek az oltástól bármi baja lett volna, vagy ismerne valakit, akinek az oltástól bármi baja lett.


Tehát a pszichológiai ok, amit keresel, azt úgy nevezik, hogy racionális gondolkodás.


> Vagy hogy ismeretlen anyag kerül a szervezetükbe az nem zavarja őket?


Az oltásban található anyagokról azért sokkal-sokkal többet tudunk, mint mondjuk arról, hogy mi van a sarkon vett gyrosban…

2021. nov. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:

2-es elég szomorú, hogy félelem és kényszer van mögötte nem meggyőződés!


3-as szerintem fordítva is nézhetjük a dolgot! "Mondjuk valaki középkorú, mérlegeli, hogy 1000 Covid betegből az ő korosztályából meghal 3. További 3 ugyan nem hal meg, de kórházban lesz pár hétig. További 997 ember nem kerül kórházba sem, de kiesik a munkából 1–2 hétre. Oké, ez van az egyik oldalon, a másik oldalon meg 1000 oltott emberből az oltás miatt meghal 100, kórházba kerül 300 ember, 600 meg egy napig esetleg érez némi kísérő tünetet, aztán másnapra bár kutya baja de 1-2 hét/hónap múlva szívizomgyulladást kap, agytrombózist stb..."

2021. nov. 8. 22:45
 5/45 anonim ***** válasza:
93%
És ezeket a számokat honnan veszed? Hogy 1000 beoltottból 100 hal meg?
2021. nov. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
89%

„3-as szerintem fordítva is nézhetjük a dolgot!”

Nézni nézhetjük, de nem fordítva van!

„Oké, ez van az egyik oldalon, a másik oldalon meg 1000 oltott emberből az oltás miatt meghal 100, kórházba kerül 300 ember, 600 meg egy napig esetleg érez némi kísérő tünetet, aztán másnapra bár kutya baja de 1-2 hét/hónap múlva szívizomgyulladást kap, agytrombózist stb”

Ezt a baromságot honnan veszed? Kíváncsi lennék, ha te elkapnád a vírust és ott fetrengenél a lélegeztetőgépen élet és halál között, akkor vajon elgondolkodnál-e azon, hogy mégiscsak jobb lett volna beadatni a vakcinát.


2*Sü-vel egyetértek.

Kérdező te mit tennél, ha megmarna egy mérges kígyó. Ott lenne az ellenanyag, beadatnád? A te logikád szerint nem, mert a szervezetedbe ismeretlen anyag kerülne. A döntésre nem sok idő lenne: ismeretlen vakcina vagy biztos halál.

2021. nov. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 2*Sü ***** válasza:
85%

> 3-as szerintem fordítva is nézhetjük a dolgot!


A mérlegnek nincs kitüntetett oldala. Az, hogy a mérleg merre billen, az nem azon múlik, hogy balról vagy jobbról nézed, hanem azon, hogy mi van a mérlegen.


> Oké, ez van az egyik oldalon, a másik oldalon meg 1000 oltott emberből az oltás miatt meghal 100, kórházba kerül 300 ember, 600 meg egy napig esetleg érez némi kísérő tünetet, aztán másnapra bár kutya baja de 1-2 hét/hónap múlva szívizomgyulladást kap, agytrombózist stb...


Ezek a számok egy másik univerzumból vagy egy másik valóságból származnak. A mi valóságunkban nem ezek a számok. Sem a hivatalos statisztika nem ezt tükrözi, sem a személyes tapasztalat. Nyilván ha ez kerülne a mérlegre, akkor értelemszerűen irracionális lenne az oltást választani. De nem csak az oltást választani lenne irracionális, hanem az oltást egyáltalán engedélyezésre bocsátani.


Te mit akarsz a mérlegre tenni? A valóságot, vagy egy fikciót?

2021. nov. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
85%

Én készséggel elismerem, hogy műszaki ember létemre nem sokat értek az orvostudományhoz, nagyjából annyit, mint a hozzám hasonló átlagemberek, de teljesen megbízom az orvosokban, a világ modern orvostudományában és ha esetleg tévednek is ritkán, akkor sincs más lehetőségem, mint hogy akceptáljam a tudomány elméletét és gyakorlatát.

Egyébként is logikus minden állításuk, csak áldani lehet a fejlődést, hogy a számtalan régen taroló betegségeket gyógyítani tudják, meg tudják előzni, vagy szüntetni a járványokat, én készséggel közreműködök benne.

Engem meg fordítva annak a pszichológiája érdekel, hogy sokan miért nem oltatják be magukat? Teljesen esztelennek tartom és megdöbbenek a kirívóan nagy számuk miatt, egyszerűen képtelenség, hogy ennyi idióta őrült szaladgál a világban, vagy hiszékeny ostoba, akik mindenféle képzelgések következtében, - amit más félbolondok hantáira nyelnek be - ignorálják a segítő kezet, a tudomány által lehetővé és szerencsére könnyen elérhetővé tett megoldást, a vakcinázást, amivel rövid idő alatt meg lehetne szüntetni a járványt.

2021. nov. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
82%

Nem is tudom, például mert minél nagyobb eséllyel szeretnék megőrizni az egészségüket?


Mellesleg egyik vakcina sem titkos, szóval egyáltalán nem ismererlen anyagot kap az ember.

Mellékhatásai pedig persze ennek is lehetnek, de nagyságrendekkel kisebb eséllyel okoz bármilyen szövődményt a vírushoz képest, ami ellen pedig elég jó hatásfokkal véd. Minden oltásnak ez a lényege.

2021. nov. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
90%

Kitüntetésnek veszem, hogy megtaláltad a pár hónappal ezelőtti kérdésemet és copy-paste módon feltetted fordítva.



Amúgy a poszt-COVID elkerülése is egy pszichológiai ok.

Enyhe tüneteseknél is szép számmal fordul elő.

2021. nov. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!