Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » MRI-n látszik a gyomorfekély?

MRI-n látszik a gyomorfekély?

Figyelt kérdés
Egy olyan betegről van szó, aki elutasítja a tükrözést és a gyomorsavra adott gyógyszer sem hat.

2021. nov. 13. 08:47
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem vagyok orvos. Azt tudom, hogy mri a lágy részek és keringési problémák feltérképezésére szolgál. Pl: ödéma. Sztem a gyomorfal eltakarja az mri számára a gyomorfalon belül lévő dolgokat. Így gyomorfekély megállapítására pont nem alkalmas.
2021. nov. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%

A gyomor belső falának felterkepezesere a tükrözés a legjobb módszer. Mással nem fog látszani, max ha szövődményes, de az meg már eleve kórházi ellátást igényel és műtét.

Plusz tükrözéssel lehet szövettanra mintát venni és akár fagyasztással kezelni a fekélyt, ha van.


Az is lehet, hogy teljesen más gyogyszerek kellenének.


Lehet kérni boditast, ugy sem menne bele?

2021. nov. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem megy bele sehogyan.
2021. nov. 14. 03:32
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyomortükrözés mutatja ki. Menjen bele, lehet kábításban is végezni, de nem olyan vészes,nekem is csináltak.
2021. nov. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
80 éves emberről van szó, aki a fejébe vette, hogy ha meghal, akkor az Isten akarata és ő márpedig el nem megy tükrözésre, mert megalázzák ott az embert. A háziorvos is próbált már a lelkére a beszélni, mi is, szomszédok is, semmi. Szóval ez van. Viszont képalkotó vizsgálatra befeküdne, mert azt szereti... Nem lehet valahogy mégis ilyen módszerrel kimutatni a fekélyt? Ultrahang, CT vagy bármi?
2021. nov. 14. 16:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy ki lehet, de létezik virtuális scopia, talán azzal látszik MRI-n,csak adott helyen lévő szoftvertől függ, meg azt nem mindenki csinálja.
2021. nov. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!