Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözés? Aki volt már,...

Gyomortükrözés? Aki volt már, kérem ossza meg velem tapasztalatait!

Figyelt kérdés
Hétfőn gyomortükrözésre kell mennem, gyomorfekély gyanúja miatt. Nagyon pánikolok, hogy milyen lesz, hogy bírom majd, kérlek írjátok le nektek milyen volt.. Minden kis dolog érdekel. Akinek esetleg gyomorfekélyt állapítottak meg, annak milyen tünetei voltak? Nálunk apukám is helicobacteres és fekélyes volt, nekem tompa, égő érzés van folyamatosan a gyomromban, evés után félórával már kezdődik, hason feküdni meg aludni se tudok már sokszor tőle. De volt aki azt mondta nekem hogy a fekély jobban fáj ettől... Ha egyszerű savtúltengés lenne akkor gondolom segítene a savlekötő, de már a 3. féle gyógyszert szedem naponta 4x és így is megmaradtak a tünetek. Akkor szerintetek kialakulhatott nálam a fekély?

2013. márc. 2. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:

ha sokat ég a gyomrod (savtúltengés, marja a falat) előbb-utóbb fekélyes lesz, mert nem bírják a szövetek


én gyomortükrözést még csak a másik oldalról láttam (a kemeraképet:D), de azt tudom, hogy annyi dolgod lesz, hogy egy gumis csövet bedugnak a torkodon.. ez talán kellemetlen lesz, de nem vészes, és azon vezetik át a kameracsövet.. ezt már nemigen fogod érezni, úgyhogy ne parázz:)

am egyél kekszet, vagy tejet, ha ég a gyomrod.. az lefoglalja a savat, enyhítheti az égést

2013. márc. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Fájdalom nincs, csak akkor kellemetlen, ha érzékeny a nyelved hátsó fele, és könnyen elkezdesz öklendezni, ha a torkodhoz ér valami, meg nyelni is érdekes így.


Raknak alád tálad vagy zsepit,ha egy kis hányás jönne.

Ha vesznek szövetmintát azt nem is érzed, egy kis csipesszel csippentenek.


A képernyő felé fordulva fekszel, lehet nézni is, elég érdekes. Izgulásra nincs ok.

2013. márc. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha érzékeny a garatod, ha nem, akkor is érzéstelenítik lidokain spray -al. Semmit sem fogsz érezni. Meredj nyugodt, az orrodon vegyél levegőt. A teljs vizsgálat, az ajtón való belépéstől, az ugyanott való távozásig 2 perc. Én stopperrel mértem.
2013. márc. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat!

első! sajnos egész nap eszem a kekszet meg a hideg tejet, de csak egy óráig jó utána kb... óránként majszolgatnom kell egy kicsit, különben már mar meg fáj(éjszaka is) de köszönöm a tanácsod!

arról esetleg tudnátok mondani valamit, hogy a kialakult fekély mennyire fáj? mert nekem azt mondták hogy négykézláb jár tőle az ember meg hogy elviselhetetlen... nekem azért ennyire (még) nem vészes, de biztos hogy nem csak egy kis sav... fél éve tart és szedem a savlekötőt meg diétázok, mégis van... akkor ez lehet fekély?

2013. márc. 2. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!